Košarkašice Srbobrana slavile u Beogradu

Košarkašice Srbobrana su zahvaljujući furioznoj partiji u trećoj četvrtini uspele da nadigraju Girl basket na zatvaranju polusezone u Drugoj ligi Sever (Grupa A).

Izabranice trenera Slobodana Subića su se na gostovanju u Beogradu vratile posle minusa na poluvremenu i trijumfovale rezultatom 66:49 (14:15, 10:15, 29:5, 13:14) u duelu 13. kola odigranom u nedelju, 24. decembra 2017. godine.

Ovo je njihova treća vezana pobeda, pa će u skladu sa tim, na zimsku pauzu otići u dobrom raspoloženju. Međutim, da će novi bodovi na kontu biti teško izvojevani pokazalo je prvo poluvreme. Subićeve devojke su posle prvih 20 minuta bile u minusu od šest poena, a šta im je priznati trener rekao na odmoru ostaće tajna, ali Srbobranke su zaigrale kao u transu.

Dale su gas, bile efikasne u napadu, izuzetno čvrste u odbrani, a rezultat svega toga je da su poentirale 29 puta, dok su na drugoj strani primile samo pet koševa.  Poslednja četvrtina nije donela promenu, pa su gošće iz prestonice otišle sa slađim delom kolača.

Do starta drugog dela prvenstva treba sačekati nešto više od mesec dana, a košarkašice Srbobrana će ga čekati na četvrtoj poziciji tabele sa učinkom od osam pobeda i tri poraza, odnosno 19 osvojenih bodova. Prolećni deo takmičenja otvoriće 3. februara sledeće godine kada će odmeriti snage sa slabašnom novosadskom Vošom, poslednjom ekipom Druge lige Sever.