Akademik stao na korak od pobede

Osetili su košarkaši Akademika miris trijumfa u vazduhu, ali on je ipak ispario i otišao za Novi Pazar. Izuzetno vredna dva boda pripala su gostima, pa će okršaj 15. kola Druge lige Srbije ostati upamćena kao propuštena šansa, a krajnji ishod neizvesnog duela odigranog u nedelju, 28. januara glasio je 69:63 (13:15, 24:19, 12:14, 20:15) za trećeplasirani tim prvenstva.

Niko Srbobrancima ne može da zameri na borbenosti i želji, ali ono što ih je koštalo izgubljenog meča je čak 18 izgubljenih lopti, loš učinak sa linije penala (13-21), kao i neprecizan šut za tri poena (6-22). Od samog starta bilo je jasno da će se gledati tvrda utakmica sa malim brojem poena. Akademik je nakon početnog minusa, ipak preokrenuo rezultat u svoju korist, pa je na kraju prve deonice vodio dve razlike (15:13).

Pokretač – Nenad Tomašević

Novopazarci, međutim furiozno ulaze u drugu četvrtinu, pa grade seriju 8-0 kojom se penju na dvocifrenu prednost (20:30), ali domaći ipak preko kapitena Dragana Marića i beka Miloša Turanjanina do kraja prvog poluvremena stižu na svega tri poena zaostatka (34:37) koja su im pokazala da mogu da pariraju favorizovanom i snažnom rivalu.

Tajm-aut košarkaša Akademika

U nastavku se na pogodak čekalo čak tri minuta, sve dok košarkaš Novog Pazara Marko Ilić nije pogodio za dva. Vodila se velika borba, za svaki koš igrači su morali dobro da se pomuče, a izjednačenje posle duže juranjave za gostima doneo je Marić sa linije slobodnih bacanja (48:48).

Šest poena – Nemanja Nićin

A da ne ostane samo na egalu potrudio se Aleksa Tutorov pogodivši trojku (57:54), za prvi rezultatski plus Akademika nakon prve deonice. Gostima pogled na semafor tada izgleda nije prijao, pa zahvaljujući Nikoli Čvoroviću vraćaju skor na prethodno stanje.

Od tada Srbobranci, uprkos pokušajima, nisu uspeli da ponovo povedu, iako je Igor Arnaut smanjio na minimalnih minus dva (63:65). Pomenuti Čvorović je bio neumoljiv, pa kao da je rešio da bude igrač odluke, vezuje četiri poena (na kraju imao 19) i postavlja konačan rezultat.

Najefikasniji – Dragan Marić

Kapiten žutih Dragan Marić ističe da je utakmica bila dobra i napeta do samog kraja, kao i to da su njegovi saigrači i on uspeli da se vrate i unesu neizvesnost u meč.

– Ali, izgubili smo nekoliko lopti i propustili priliku za trijumf koja nam se ukazala. Novi Pazar je vrlo dobra ekipa, što pokazuje i njihovo mesto na tabeli. Najbitnije je da se u našoj igri vidi napredak, pre svega u odbrani. Ako nastavimo ovako, mislim da imamo čemu da se nadamo u sledećim duelima i borbi za opstanak – poručio je Marić za “Radio Srbobran“.

Kraj – konačni rezultat

Akademik: Babić, Turanjanin 8 (3-2 za dva, 5sk), Tomašević 11 (8-5 za dva, 4sk, 2as), Samardžić, Nićin 6 (9-3 za dva, 7sk), Tutorov 6 (2-2 za tri), Asanović, Živanović (2sk, 2as), Božović, Đurđević 9 (6-3 za tri, 6sk), Marić 19 (10-9 sl.bacanja, 7-5 za dva, 9sk, 2as), Arnaut 4 (2-2 sl.bacanja, 3-1 za dva, 4sk, 8as).

Klupa – igrači Akademika

Akademik je bez obzira na poraz ostao na 12. poziciji tabele, a na ruku im ne ide činjenica da je Kolubara iz Lazarevca, koja se nalazi tik iznad njih, slavila protiv Plane (96:84) i sada ima dve pobede više. Srbobrancima po rasporedu upravo sledi gostovanje u Velikoj Plani, kada će u subotu, 3. februara podeliti megdan sa ovom ekipom.

Tabela Druge lige Srbije:

Podsetimo, Srbobranci su Planu nadigrali u prvom delu sezone (104:88), a sigurno je da ih sada očekuje mnogo teži zadatak. Međutim, pošto je do kraja takmičenja ostalo još 11 kola, bodovi za opstanak se moraju tražiti na svakoj strani.