Košarkašice Srbobrana stale pred Čelarevom, pa nadigrale Njegoš

Nastavak sezone za košarkašice Srbobrana krenuo je porazom od Čelareva (60:44) na domaćem terenu, ali su već u narednoj utakmici popravile utisak nadigravši u gostima ekipu Njegoša iz Lovćenca (83:69).

Izabranice trenera Slobodana Subića su zbog prvenstvene pauze bile bez ligaških okršaja mesec i po dana, a raspust je dodatno produžio i raspored koji im je za prvog rivala namenio Vošu. Naime, Novosađanke su zbog finansijskih problema istupile iz takmičenja, pa su igračice iz Srbobrana umesto 3. prvi duel u 2018. godini odigrale tek 10. februara.

Zbog toga su polusezonu u Drugoj ligi Sever (Grupa A) otvorili protiv jakog Čelareva koji sa Karaburmom i Proleterom iz Zrenjanina cilja prolazak u elitni rang. Da su gošće opravdano došle u ulozi favorita pokazale su već u prvoj četvrtini kada su posle deset minuta vodile sa ubedljivih 20:5. Do kraja poluvremenu sigurno su držale stečenu prednost (31:12), a ni drugi deo meča nije doneo značajniju promenu odnosa snaga na parketu sportske hale u Srbobranu.

Konačan rezultat susreta 16. kola nije bio povoljan po domaće košarkašice – 60:44 (20:5, 11:7, 21:15, 8:17), ali to ih nije pokolebalo osam dana kasnije (18. februara) pokažu da su zasluženo na tabeli iznad ekipe Njegoša.

Posle izjednačenog poluvremena (42:41) usledila je prava rapsodija u trećoj deonici u kojoj su Subićeve devojke prikazale koliko su nadmoćnije od protivnica iz Lovćenca. Nemilosrdno su zatrpavale koš rivalki, pa su pred poslednji čin utakmice imali veliku zalihu od 18 poena kraj svog imena (67:49). Srbobranke su završnicu odigrale sigurno, te dilema oko pobednika nije postojala.

Upisani trijumf  rezultatom 83:69 (19:19, 23:22, 25:9, 16:19) doneo je nova dva boda na njihov konto, ali ne i napredak u poretku klubova A grupe Druge lige Sever. Igračice Srbobrana su “zacementirane“ na četvrtoj poziciji sa, za sada, prikupljena 22 boda, a Čelarevo koje je prvo iznad beži im za tri trijumfa.

Sledi novi veliki zadatak koji će pokazati od čega su sazdane mlade devojke koje sa klupe predvodi vrsni stručnjak Slobodan Subić. U sportsku halu u Srbobranu dolazi tim zrenjaninskog Proletera, drugoplasirni klub lige, koji ima svega jedan poraz ove sezone, a odmeravanje snaga je zakazano za subotu, 24. februar od 16 časova i 30 minuta.