Oboren favorit: Košarkašice Srbobrana jače od Proletera!

Zrenjaninski klubovi će i te kako upamtiti gostovanja u Srbobranu ove sezone. Nakon što je Akademik pred svojim navijačima u decembru nadigrao jaki Proleter, njihovim stopama krenule su i košarkašice Srbobrana koje su u fantastičnoj utakmici savladale istoimeni klub iz samog vrha tabele.

Neustašive izabranice Slobodana Subića nisu zadrhtale pred Zrenjaninkama, već su bez respekta jurišale na jakog rivala i uspele da se u 18. kolu Druge lige Sever (Grupa A) domognu ogromne pobede rezultatom 72:60 (18:15, 22:19, 14:10, 18:16) u duelu odigranom u subotu, 24. februara.

Mlade Srbobranke su tako, potpuno neočekivano, uzele skalp favoritu i nanevši im tek drugi poraz ove takmičarske godine. Ujedno, vratile su im i za izgubljen novembarski meč iz prvog dela sezone (72:63). Subićeve devojke su iz odmeravanja snaga sa Proleterom izašle kao uspešnije i uzdignutih ruku, a sve četiri deonice završile su u svoju korist.

Teren su posle prvog poluvremena napustile sa prednošću od šest poena (40:34), a tu zalihu su posle velike borbe do kraja uspeli da povećaju i slave pomenutim rezultatom. Do završetka šampionata za Srbobranke ostale su još samo tri runde, od čega će poslednje dve odigrati kod kuće.

U poretku klubova i dalje zauzimaju četvrtu poziciju, a dobru priliku da vežu treći trijumf imaće u subotu, 3.marta od 12 časova i 30 minuta kada će se u Somboru sastati sa Džokerom, ekipom iz donjeg dela tabele.