Rođeni golgeter: Mudrinski golom u nadoknadi doneo bod Čuki (video)

Bilo mu je potrebno svega 72 minuta da se posle pauze od četiri i po meseca zbog teškog loma noge podseti kako se tresu protivničke mreže. “Udarna igla“ Čukaričkog Ognjen Mudrinski je pogotkom u nadoknadi vremena na gostovanju u Čačku, u sredu, 7. marta, doneo svom timu jedan bod, iako se činilo da je poraz pred vratima – 2:2.

Golgeterski “njuh“ koji poseduje Srbobranac očigledno se nije izgubio zajedno sa njegovom povredom u oktobru prošle godine. Oran i raspoložen za nove izazove i utakmice, napadač kluba sa Banovog brda započeo je prolećni deo sezone Superlige Srbije, a na svakom meču trener Nenad Lalatović šansu mu je ukazivao sa klupe.

Ipak, to mu nije bila prepreka da u duelu 26. kola domaćeg šampionata posle 20 minuta provedenih na terenu savlada golmana Borca Mišića za veliku radost njegovih saigrača i nevericu domaćih “zebri“ koje sa začelja vode grčevitu borbu sa opstanak. Tekao je 92. minut kada je posle slobodnog udarca Čukaričkog čuvar mreže Čačana neuspešno pokušao da boksuje loptu, Mudrinski se našao na pravom mestu i samo je poslao iza gol linije.

To je ujedno bio i šesti pogodak za njega ove sezone čime se izjednačio sa Petrom Bojićem kao najbolji strelac kluba, a u konkurenciji svih igrača prvenstva zauzima 17. mesto. Međutim, nema sumnje da bi golgeterski konto robusnog špica bio još bolji da ga povreda i višemesečni oporavak nisu sprečili u toj misiji.

Lalatovićeva četa se u Superligi nalazi na četvrtoj poziciji sa 46 osvojenih bodova, i kao takvi sigurni su učesnici plej-ofa. Mudrinskog i družinu u nedelju, 11. marta od 15 sati očekuje pravi mali derbi sa Partizanom koji je pobedom protiv Rada (3:1) prekinuo lošu seriju bez trijumfa.

Srbobranac bi, pored toga što je osvedočeni navijač Crvene zvezde, dodatnu motivaciju protiv crno-belih mogao da nađe i u činjenici da je baš u prvom ovosezonskom duelu sa klubom iz Humske doživeo tešku povredu.