Kakav debi: Katai pogodio već na prvom meču za Čikago! (video)

Aleksandar Katai će svoje premijerno pojavljivanje u dresu novog kluba Čikago Fajersa upamtiti po golu koji je postigao! Sjajni vezista je u prvom kolu novog izdanja američke MLS lige pogodio mrežu Sporting Kanzas sitija, čime je smanjio prednost rivala na 2:1, ali su gosti do kraja susreta u pravoj goleadi slavili rezultatom 4:3.

Jedino poraz njegovog tima može da ostavi nepovoljan utisak na Srbobranaca, koji se očigledno izborio za poverenje trenera Veljka Paunovića, jer ga je srpski stručnjak uvrstio u startnu postavu već na otvaranju sezone, a povremeni reprezentativac naše zemlje mu je uzvratio na najbolji mogući način – golom i zapaženom partijom kojom je pokazao da će biti jedan od najvažnijih “šrafova“ Čikaga. Da je to i plan struke Fajersa možda govori i činjenica da će Kataijev dres krasiti desetka.

Otvaranje šampionata nije počelo dobro po Paunovićev tim. Odbrana je prvi put kapitulirala već posle deset minuta, a u smiraj prvog poluvremena, lopta se po drugi put našla u mreži Meksikanca Sančeza Alkaraza. Ipak, domaći fudbaleri nisu se pomirili sa sudbinom. Tekao je 70. minut igre kada legendarni nemački reprezentativac Bastijan Švajnštajger vara dva igrača Sporting Kanzasa, ulazi u šesnaeseterac i centrira, a Srbobranac je tu akciju ispratio i završio efektnim pogotkom glavom iza leđa nemoćnog čuvara mreže gostiju što je bio znak za erupciju oduševljenja na tribinama.

Dvadeset minuta ranije, nekadašnji as Crvene zvezde je sjajnim centaršutem uposlio saigrača, Argentinca Solinjaka, međutim ovaj ofanzivac nije bio dovoljno precizan. A samo četiri minuta posle smanjivanja vođstva protivnika na 2:1, odlični Katai je izveo korner posle kojeg je Srbin sa mađarskim pasošem Nemanja Nikolić obezbedio egal izjednačivši rezultat (2:2). Reprezentativac naših severnih suseda je ubrzo postigao još jedan gol, ali Sporting nije posustao, već je posle blic-kriga u tri minuta, preokrenuo i slavio sa 4:3.

Fudbaler iz Srbobrana, koji je zamenjen u 85. minutu, je nakon izgubljenog okršaja istakao da je srećan zbog svoje igre i pogotka, ali naravno, ne i zbog krajnjeg ishoda prvog kola MLS lige.

– Treba nam još nekoliko mečeva da bismo bili bolji nego danas – poručio je popularni Sale za klupski sajt.

Sa mogućnostima ovog novajlije u redovima Čikago Fajersa američka publika će se tek upoznati, a sada bez dileme možemo da kažemo da je Aleksandar Katai povukao pravi potez kada je otišao iz Španije, odnosno Alavesa gde ove sezone nije dobio priliku.

U slučaju da nastavi sa ovakvim partijama, vešti dribler bi mogao da se vrati u reprezentaciju Srbije i obezbedi kartu za odlazak na Svetsku smotru fudbala u Rusiju ovog leta, što bi svakako bila najsjajnija kruna njegove dosadašnje karijere.

Inače, Čikago Fajersi će u drugoj rundi prvenstva odmeriti snage sa Minesotom u gostima, a duel je na programu u subotu, 17. marta sa početkom u 19 časova po našem vremenu.