Srbobranci srećniji posle derbija, Turija oborena sa dva gola (video)

Mat u dva poteza! Fudbalerima Srbobrana pripao je opštinski derbi protiv Mladosti iz Turije kojim je započet prolećni deo sezone Vojvođanske lige Sever, a dva gola bila su dovoljna da se u utakmici 16. kola odigranoj u subotu, 10. marta slomi otpor gostiju.

Posle nepuna četiri meseca pauze, obe ekipe su željne takmičarskih okršaja izašle na travnati tepih stadiona u Šumici koji je održavan i čuvan upravo za ovaj susret velikih rivala. Domaći pod pritiskom pobede, a gosti rasterećeniji, u skladu sa ambicijama svojih klubova. Plavi sa Vašarišta su za cilj zacrtali plasman u Srpsku ligu Vojvodina, dok Mladost ima u planu da i od leta igra trenutni rang takmičenja.

Publika na tribinama je po prvi put imala priliku da vidi osveženi igrački kadar i neka nova lica u dresu Srbobrana, a u startnoj postavi našla su se svega četiri “starosedeoca“.

Plavi sa Vašarišta poveli su praktično iz prve ozbiljnije prilike, kada je ubojiti centarfor Branislav Hađinac iskoristio asistenciju desnog beka Bortnika i uz malu pomoć protivničkog igrača, koga je zakačila lopta, prebacuje nemoćnog golmana Ađanskog i donosi prednost svom timu – 1:0.

Golgeter – Branislav Hađinac

Odmah potom, nekadašnji fudbaler kulskog Hajduka i užičke Slobode Aleksandar Ćovin šutira sa leve strane i pogađa malu mrežu gola Mladosti, ali njen spoljni deo. Strelac prvog pogotka na meču, Hađinac se tokom uvodnih 45 minuta propisno ispromašivao (17, 32, 34. minut), kada je njegov šut uglavnom završavao malo iznad prečke.

Nervoza – Ivan Filipović

Sa druge strane, Turinci su pokušavali da smanje preko iskusnog špica Ivana Filipovića i njegovog saigrača Nemanje Pljuca, ali oni nisu ozbiljnije ugrozili novog golmana Srbobranaca Dejana Kronića.

Siguran – Dejan Kronić

Vašarišćani su tokom čitave prvog poluvremena bili bolji i konkretniji, imali su više loptu u svom posedu, a ta slika se nije mnogo promenila ni u nastavku. Derbi je obilovao i čestim prekidima zbog faulova, a sudija Đumić je ukupo šest puta vadio žuti karton iz džepa.

Mladost je prva zapretila u drugom delu, kada je u 50. minutu šut igrača gostiju završio pored Kronićevog gola, dok su Srbobranci atakovali sa željom da dupliraju prednost. Taj momenat dogodio se u 66. minutu susreta kada je zbog igranja rukom u šesnaestercu glavni arbitar pokazao na belu tačku sa koje je siguran bio Ćovin upisavši tako prvenac na debiju za plave.

U većem delu preostalog vremena igra je tekla na polovini gostujućeg dela terena, rezervista Marjanov je čak glavom pred završetak utakmice pogodio i prečku, a utisak je bio kao da nije očekivao da će lopta doći do njega.

Mladost je opet, tražila gol, ali Filipovićev udarac završava kraj stative, a čuvar mreže Srbobrana se pokazao kao odličan u igri jedan na jedan kada je u na isteku megdana sa Turincima izašao kao uspešniji odbranivši pokušaj napadača Pljuca.

SRBOBRAN – MLADOST (TURIJA) 2:0

STRELCI: Hađinac u 9. minutu i Ćovin u 66. (iz jedanaesterca). Stadion u Šumici. Gledalaca: 100. Sudija: David Đumić (Bačka Topola), pomoćnici: Marko Purić (Lovćenac) i Jovan Popović (Subotica). Žuti kartoni: Nikola Pronek, Borivoje Filipović (Srbobran), Ivan Filipović, Miladin Srdanov, Petar Berić i Nemanja Pljuco (Mladost Turija).

Srbobran: Dejan Kronić, Srđan Bortnik, Nikola Pronek, Darko Tešanović, Borislav Ikrašev, Srđan Grabež, Nikola Kosović (k), Darko Sušić (od 75. Danilo Pejović), Aleksandar Ćovin, Marko Đorović (od 66. Aleksandar Marjanov), Branislav Hađinac (od 80. Borivoje Filipović).

Klupa: Nemanja Latinović, Aleksa Dukić, Nemanja Tešanović i Marko Jerković.

Mladost Turija: Dragan Ađanski, Bratislav Ikrašev, Nikola Srdanov, Milan Ciganović, Petar Berić, Siniša Gašić, Nemanja Pljuco, Savo Đukić (od 46. Aleksandar Nikolić), Slobodan Trivić (od 64. David Mudrinski), Miladin Srdanov (k), Ivan Filipović (od 74. Miodrag Aleksijević).

Klupa: Milan Latinović, Stefan Balint i Miroslav Plazačić.

Strateg domaćina Nenad Cerović po završetku lokalnog derbija nije krio zadovoljstvo, naglasivši pritom da je prvo kolo uvek najteže.

– Mladost je odigrala odličan meč, nisu imali šta da izgube. Zaslužili su da postignu gol, ali i mi smo posle penala imali tri fenomenalne prilike kada je njihov čuvar mreže odlično odreagovao. Veoma sam zadovoljan konačnim ishodom, rezultat nam je najvažniji – poručio je trener Srbobrana za naš radio.

Zadovoljstvo – Nenad Cerović

Cerović ovaj put nije mogao da računa na dva bitna igrača, Nikolu Vujičića i Bobana Dašića.

– Imamo novi tim koji je na okupu mesec i po dana, sigurno ćemo imati poteškoća, međutim verujem da će njihov kvalitet presuditi. Idemo do kraja da pobedimo sve, neću praviti taktiku za remi, jer nam bod ništa ne znači, a ako rivali budu bolji, prvi ću im čestitati – završava u sportskom duhu naš sagovornik.

Plavo belo – nove mreže na golovima u Šumici

Njegov kolega na klupi protivničkog kluba Dragan Tepavčević priznao je da je prvo kolo posle duže pauze uvek teško, pogotovo kada je sa druge strane kvalitetna ekipa sa iskusnim i dobrim igračima kao što je Srbobran.

– Najviše mi smeta naša loša realizacija. Oba gola smo primili nesrećno. Imali smo nekoliko dobrih prilika, ali kada ih ne iskoristite protiv ovakvog protivnika, kazna odmah stiže. Mogu da budem zadovoljan partijom mojih mladih momaka, ali ne i konačnim rezultatom jer u svakom odmeravanju snaga volim da pobedim – bio je jasan Tepavčević.

Realizacija – Dragan Tepavčević

Na konstataciju da Mladost ove sezone na osam duela na strani ima samo jedan zabeležen bod kaže da je to do mentaliteta.

– Što se mene tiče, ne treba da bude problem da li ste kod kuće ili u gostima, to je fudbal i igra se 11 na 11. Nastavljamo ligu sa željom da igramo otvoreno i damo gol više, ali naša velika boljka je realizacija. U ovom sportu se sve zasniva na tome, ako nema pogodaka, neće biti ni pobeda – zaključio je Dragan Tepavčević.

I Srbobran i Mladost svoje naredne utakmice igraće u nedelju, 18. marta od 14 časova i 30 minuta. Plavi sa Vašarišta izaći će na crtu Zadrugaru u Srpskom Miletiću, dok će Turinci dočekati BSK iz Bačkog Brestovca.

Inače, Srbobranci sada, zahvaljujući iznenađujućem porazu Mladosti iz Bačkog Petrovca od imenjaka iz Apatina (3:0), deli prvo mesto sa Tisom, ali je klub iz Adorjana u maloj prednosti zbog nešto bolje gol razlike.