Odbojkašice Elan Voleja nanizale poraze

Porazi su nažalost postali svakodnevnica mladih Srbobranki koje brane boje Elan Voleja u Drugoj ligi Sever. Seniorska ekipa u poslednje četiri utakmice ima isto toliko izgubljenih susreta, a taj broj je jednak kada se govori i o osvojenim setovima u tim okršajima.

Nakon što su jakim Novosađankama u februarskom dvoboju uzele set, 3. marta usledio je ubedljiv poraz u Sremskim Karlovcima gde je domaći Partizan nadigrao Srbobranke sa 3:0 (25:12, 25:15, 25:14) i tako identičnim rezultatom podsetio na ishod prvog odmeravanja snaga ovih timova u aktuelnoj sezoni.

Osam dana kasnije, 11. marta odbojkašice Elan Voleja su na svom parketu pružile izuzetno jak otpor boljeplasiranoj Panoniji iz Bačke Palanke, međutim gošće su posle velike borbe u pet setove, iz taj-brejka izašle kao uspešnije – 2:3 (25:20, 15:25, 22:25, 25:22, 13:15). Igračice srbobranske ekipe su dobile prvi čin, ali Panonija odmah uzvraća i na teren sportske hale vraća egal stanje.

Na krilima izjednačenja, devojke iz Bačke Palanke uspevaju i da povedu u setovima (2:1), međutim motivisane domaće se, uprkos tome, nisu predavale. Istim skorom uvode utakmicu u peti deo igre, u kom je furija, nažalost, bila na strani Panonije.

Novo, 19. kolo šampionata je Elan Voleju u subotu, 17. marta donelo izuzetno zahtevno i teško gostovanje ekipi Futog Vesta. Sastav koji ove takmičarske godine ima zabeležena samo četiri poraza nije sebi dozvolio promenu takvog stanja. Mlade Srbobranke su se borile koliko su mogle, ali to protiv snažnih Futožanki ovaj put nije bilo dovoljno ni za set – 3:0 (25:16, 25:13, 25:19).

Čak 15 izgubljenih dvoboja u 19 duela odrazile su se se na lošu poziciju na tabeli. Deseto mesto u društvu 12 klubova i 13 osvojenih bodova je surova realnost, a do završetka Druge lige Sever ostalo je još tri utakmice.

U nastupajućoj Elan Volej će se predstojećeg vikenda pred svojim navijačima sastati sa timom Mladosti iz Nove Pazove, koja zauzima sedmu poziciju.