Za osam minuta: Mudrinski ušao, dao gol za remi, pa pocrveneo (video)

Ognjen Mudrinski bio je u centru pažnje za svega osam minuta provedenih na terenu u Ivanjici. Golgeter Čukaričkog ušao je u igru sa klupe u 73. minutu utakmice 28. kola Superlige Srbije sa Javorom odigrane u nedelju, 18. marta, posle pet postiže pogodak, a već tri minuta kasnije, zbog udaranja laktom protivničkog igrača, dobija crveni karton.

Srbobranac je još jednom bio spasilac tima sa Banovog brda. Drugim prvenstvenim golom od uspešnog oporavka od teške povrede, snažni napadač dokazuje da se vraća u prepoznatljivu formu koja ga je letos iz subotičkog Spartaka i dovela među brđane. Trener Nenad Lalatović ima veliko poverenje u Mudrinskog, a ovaj mu za to vraća na najbolji način – rešetanjem mreža, i to kada je najgušće na terenu.

Efikasan – Ognjen Mudrinski

Ponovo se Čuka mučila, sada na neugodnom gostovanju  u Ivanjici. Već na startu drugog poluvremena domaćin je vodio 3:1, a nada se vratila kada defanzivac Javora Karišik nesrećno pogađa svoju mrežu. Tražio je šef Beograđana Lalatović gol za izjednačenje, a te namere je pokazao na delu kada je pozvao fudbalera iz Srbobrana da pomogne u ostvarenju tih zamisli.

Susret je ulazio u 78. minut igre, kada nekadašnji napadač Partizana Ismael Beko Fofana dobija loptu na desnoj strani šesnaesterca domaćih. Igrač iz Obale Slonovače primećuje popularnog Pricu koji bez muke, sa nekoliko metara ispred gola Ivanjičana matira nemoćnog golmana Đogatovića.

Usledila je erupcija oduševljenja stručnog štaba i rezervnih igrača Čukaričkog. Ipak, pet minuta nakon velikog slavlja, Mudrinski se opet našao  u samom centru zbivanja. Samo što je, ovaj put, povod bio manje lep. Ubojiti špic gostiju laktom udara u lice 20-godišnjeg odbrambenog igrača Javora, Kanađanina Kornelijusa, a arbitar Čolović bez mnogo razmišljanja pokazuje direktan crveni karton i put u svlačionicu strelcu poslednjeg gola na utakmici. Rezultat je do poslednjeg sudijskog zvižduka ostao nepromenjen – 3:3.

Inače, Srbobranac se sedmim pogotkom u sezoni popeo na sam vrh najefikasnijih igrača Čukaričkog, dok u Superligi zauzima 14. poziciju.

Pošto u domaćem šampionatu sada sledi dvonedeljna reprezentativna pauza, klub sa Banovog brda (četvrtoplasirani na tabeli) naredni meč odigraće tek u subotu, 31. marta od 19 časova kada će se sa druge strane naći plavi golubovi, odnosno Spartak iz Subotice, u kom se Mudrinski fudbalski, vratio u život.