FK Srbobran i Spartak Subotica ozvaničili saradnju, remi na prvom meču

Fudbalski klub Srbobran i superligaš Spartak Ždrepčeva krv iz Subotice su u utorak, 27. marta potpisali ugovor o sportsko-poslovnoj saradnji, a nakon toga je, kao prvi znak dobrih odnosa, na stadionu u Šumici odigrana prijateljska utakmica koja se završila remijem – 2:2 (0:1).

Kako je rečeno na konferenciji za novinare organizovanoj u prostorijama kluba sa Vašarišta, saradnja je zasnovana na pomoći u igračkom kadru, što znači da će fudbaleri prelaziti iz jednog tabora u drugi, a isto tako, ugovor podrazumeva stručno osposobljavanje trenera, organizaciju turnira, seminara i prijateljskih mečeva.

Domaćini blistaju od zadovoljstva zbog oročenog dogovora sa “plavim golubovima“, što je potvrdio i prvi čovek Srbobrana Slaviša Tešanović.

– Za nas je ovo veliki trenutak. Iskreno se nadamo se da će sportsko-poslovna saradnja trajati što duže, kao i da će ona biti što uspešnija. Hvala rukovodstvu Spartak Ždrepčeve krvi što su uvažili našu inicijativu kako bi ona postala stvarnost – naglasio je Tešanović.

Kao najzaslužniji za dovođenje u čvrstu vezu sa renomiranim superligašem navedeni su direktor plavih sa Vašarišta Jovica Tešić, sportski direktor Radoslav Mudrinski i član Upravnog odbora Srbobranaca i sportski direktor Subotičana, čuveni Ljubiša Dunđerski.

– Njih trojica su imali velikog uticaja na ostvarivanje ove saradnje. Takođe, mi smo prvi klub sa kojima je Spartak potpisao ovakvu saradnju i to sigurno nešto znači. Ona je doduše već postojala kada smo zimus dobili opremu u vidu sportskih tašni i lopti, ali zahvaljujući ovom potpisu biće na još čvršćim temeljima – podvukao je Slaviša Tešanović i dodao da će, što se tiče prvog tima, ekipa ići na sve pobede do kraja sezone.

Direktor “plavih goluba“ Dragan Đorđević poručio je Spartak Ždrepčeva krv idealna baza za razvoj mladih igrača.

– To nam je i prioritet u budućnosti. Sportsko-poslovna saradnja sa Srbobranom je samo prvi korak u našem planu o potpisivanju ovakvih ugovora sa još nekoliko klubova iz okruženja – otkrio je on.

Subotičani trenutno, dva kola pred početak plej-ofa, zauzimaju peto mesto na tabeli Superlige Srbije sa tri boda zaostatka za trećeplasiranim Radničkim iz Niša.

– Ambicije su nam da probamo da ostvarimo plasman koji bi nam omogućio kvalifikacije za Ligu Evrope, a od naredne prepreke na tom putu, odnosno okršaja sa Čukaričkim očekujem tvrdu i čvrstu utakmicu gde ćemo ići na tri boda – jasan je bio Đorđević.

Domaćini i gosti su nakon ozvaničenja saradnje razmenili prigodne poklone, a inače, skupu je prisustvovao i potpredsednik Fudbalskog saveza Vojvodine i čelni čovek Područnog saveza Subotica Nenad Nikolić.

Nakon toga, ekipe Srbobrana i Spartaka odmerile su snage u uzbudljivom prijateljskom dvoboju sa mnogo šansi u kom na isteku prvog poluvremena gosti došli u prednost sa bele tačke. Arbitar Šipoš dosudio je penal u 44. minutu, a precizan je bio mladi napadač Vanja Vučićević, fudbaler Crvene zvezde na pozajmici u Subotici, inače sin legendarnog igrača Partizana Nebojše Ušketa Vučićevića.

Ubrzo nakon starta drugog dela plavi stižu do izjednačenja, takođe iz jedanaesterca, pogotkom novajlije Ćovina, koji se tako po treći put upisao u strelce u dresu Srbobranaca u isto toliko odigranih susreta. Dominaciju u nastavku domaći su krunisali u 74. minutu kada je štoper Nikola Pronek zatresao mrežu prekaljenog golmana Jovića, a u tom periodu propušteno je još nekoliko dobrih šansi za mirniju završnicu.

Spartak, koji je na ovom meču predvodio pomoćni trener Savo Pavićević, nekadašnji fudbaler poznat po igranju u Crvenoj zvezdi i Hajduku iz Kule, došao je do remija na samom kraju utakmice kada je gol postigao špic iz Nikšića Filip Vorotović i tako stavio tačku na prvi prijateljski duel ove dve ekipe.

SRBOBRAN  – SPARTAK ŽDREPČEVA KRV 2:2

Strelci: Vanja Vučićević u 44. minutu (iz jedanaestereca), Aleksandar Ćovin u 48. minutu, Nikola Pronek u 74. i Filip Vorotović u 90. minutu. Stadion u Šumici. Sudija: Atila Šipoš (Srbobran), pomoćnici: Goran Tešanović (Srbobran) i Milisav Matić (Srbobran).

Srbobran: Nemanja Latinović, Srđan Bortnik, Nikola Pronek, Danilo Pejović, Borislav Ikrašev (k), Srđan Grabež, Nikola Vujičić, Darko Sušić, Aleksandar Ćovin, Marko Đorović, Boban Dašić.

Klupa: Borivoj Babin, Aleksa Dukić, Artur Kenji, Nemanja Tešanović, Nemanja Komlenić, Dejan Miković, Vuk Španović, Borivoje Filipović, Aleksandar Marjanov.

Spartak Ždrepčeva krv: Bojan Jović (k), David Dunđerski, Nemanja Tekijaški, Nikola Popović, Nemanja Matijević, Jovan Lazić, Valdez Medina, Čeiku Dieng, Sava Petrov, Filip Vorotović, Vanja Vučićević.

Klupa: Ivan Lučić, Vojislav Stanaćev, Milan Lučić, Luka Bijelović.

Inače, prvotimce Srbobrana u subotu, 31. marta od 15 časova i 30 minuta očekuje novi test u Vojvođanskoj ligi Sever kada će na stadion u Šumici doći apatinska Mladost, pretposlednja ekipa prvenstva.