Srbobran četvorkom po Apatincima, učvršćeno prvo mesto

Pobeda čista kao suza! Bez problema i rutinski fudbaleri Srbobrana su u subotu, 31. marta “pokerom“ golova i ubedljivim trijumfom od 4:0 (2:0) nadigrali Mladost iz Apatina u 18. kolu, pa je na taj način napravljen još jedan siguran trokorak kojim je učvršćena liderska pozicija u Vojvođanskoj ligi Sever.

Vašarišćani su nakon okršaja sa Apatincima imali još jedan razlog za širok osmeh jer su kiksnuli najveći konkurenti za vrh, Tisa iz Adorjana i Mladost iz Bačkog Petrovca. Prvi su se okliznuli kod kuće izgubivši minimalcem od Tekstilca (0:1), dok su drugi upisali samo bod u dvoboju sa Poletom gde su golmani bili uspešniji od strelaca (0:0).

Ekipa iskusnog stratega Nenada Cerovića je od samog početka držala situaciju na terenu pod kontrolom. Prva pretnja po goste na stadionu u Šumici viđena je kada je Srđan Grabež u 15. minutu iz šesnaesterca poslao loptu preko prečke rivala, a odmah potom se u kratkom intervalu u dva navrata oprobao i Marko Đorović, međutim čuvar mreže Mladosti bio je na visini zadatka.

Srbobranci su i preko kontre pokušali da probiju bedem pretposlednjeg tima na tabeli, ali brzonogi Ćovin uspeva da posle šuta iznudi samo korner za domaćina u plavim dresovima.

Deo tribina stadiona u Šumici

Bravu Apatinaca prvi je otključao upravo – Apatinac. Odlični vezista Srđan Grabež pogodio je mrežu kluba čije je boje nekada branio, u 32. minutu utakmice kada je sa desne strane naciljao dalji ugao gola Mladosti i matirao golmana crvenih.

Da nameravaju da dupliraju rezultat Srbobranci su pokazali kada su ubrzo iz slobodnog udarca zatresli stativu, a miran odlazak na odmor doneo je Aleksandar Ćovin kada je posle opravdano dosuđenog penala bio precizan sa bele tačke u nadoknadi vremena za 2:0. Zanimljivo, ovo je nekadašnjem fudbaleru kulskog Hajduka i Slobode iz Užica bio četvrti gol za plave sa Vašarišta u isto mečeva za Srbobran, i svaki put je pogađao posle kaznenog udarca.

Detalj sa meča

Ekipa Mladosti je po izlasku na teren u drugom poluvremenu zapretila kada je jedan igrač gostiju šutirao pod prečku, a da čuvaru mreže Cerovićeve čete Dejanu Kroniću nije popustila pažnja, uprkos manjku posla na meču, dokazao je kada je odbranio ovaj pokušaj Apatinaca.

Odmor – Dejan Kronić

Na drugoj strani terena, plavi uzvraćaju preko strelca Grabeža, međutim umesto trećeg gola, domaći su izborili samo novi korner. Svoje prilike propustili su prekaljeni napadač Borivoje Filipović posle stopostotne šanse koja je završila na stativi, kao i pominjani Ćovin kada je odapeo šut sa dvadeset metara za paradu golmana Mladosti.

Rasprava – Borivoje Filipović

To kao da je samo bila uvertira za treću recku Srbobrana u 63. minutu utakmice. Ofanzivac Marko Đorović je od saigrača dobio loptu pred golom gostiju, serviranu kao na tacni, a njemu je preostao samo lakši deo posla, da je rutinski plasira u nebranjeni deo mreže, što je i učinio.

Dobijenu priliku od pola sata iskoristio je i mlađani Vuk Španović, propustivši međutim situaciju da se upiše u strelce, jer je gađao iznad prečke protivničkog gola. Još jedan rezervista, Danilo Pejović pokazao se kao pravi džoker kada je 13 minuta pre kraja već rešenog megdana, overio Apatince i stavio tačku na pitanje pobednika i reviju golova na Vašarištu.

Kvalitet – Nikola Vujičić

SRBOBRAN – MLADOST (APATIN) 4:0

Strelci: Grabež u 32.minutu, Ćovin u 45. (iz jedanaesterca), Đorović u 63. i Pejović u 77. minutu. Stadion u Šumici. Gledalaca: 100. Sudija: Nemanja Kuzmanović (Kula), pomoćnici: Čongor Sabo (Kula) i Marko Purić (Lovćenac).

Srbobran: Dejan Kronić, Boban Dašić, Srđan Bortnik, Darko Tešanović, Nemanja Tešanović, Srđan Grabež, Nikola Vujičić, Nikola Kosović (k) (od 65. Danilo Pejović), Marko Đorović (od 65. Aleksandar Marjanov), Aleksandar Ćovin, Borivoje Filipović (od 60. Vuk Španović).

Klupa: Nemanja Latinović, , Borislav Ikrašev, Darko Sušić, Marko Jerković.

Plan – Nenad Cerović

Šef Srbobrana Nenad Cerović priznao je da je meč bio psihički težak za njegove pulene, ali da su pružili dobru partiju protiv mlade i talentovane ekipe Mladosti koja je pre ovog susreta vezala dve pobede.

– U prvih 20 minuta smo praktično igrali viktorije sa gostima. Promašili smo tri sigurne šanse i trebao nam je taj gol. Kada smo poveli, odmah je bilo lakše, jer igrači više nisu imali toliki pritisak, počeli smo da igramo našu igru, a onda smo povisili vođstvo iz čistog penala. U drugom delu smo dominirali, promašili mnogo šansi, njihov golman je odbranio sigurnih pet golova. Vrlo sam zadovoljan odnosom i igrom, sve ide pravim putem. Verujem da ćemo do kraja dobiti sve utakmice – analizirao je naš sagovornik.

Minuti – Aleksandar Marjanov

Strateg kluba iz Proleterske priznaje da mu je drago što je Tisa kiksnula, ali da ne gleda u tuđe dvorište.

– Mi imamo svoj cilj, a podsetiću da sam još prvog dana od kada sam stigao rekao da idemo da pobeđujemo sve rivale. Napravili smo takav tim, igramo napadački, i radimo onako kako sam i obećao – nedvosmislen je Cerović.

On se osvrnuo i na nedavni prijateljski duel sa subotičkim Spartakom, zahvalivši se pritom upravi na odličnom potezu oko ugovorene saradnje sa poznatim superligašem.

– To je znak da napredujemo kao klub. Imali smo sjajan test gde smo odigrali zaista odlično. Oni su doveli njihov rezervni sastav, što je i razumljivo, jer im je predstojao prvenstveni okršaj sa Čukaričkim, a mi smo pružili pravi otpor i mislim da je utakmica bila divna za publiku. Takođe, jako je bitno što sam tom prilikom u igru ubacio čak četiri fudbalera od 16 godina koji su tako debitovali za prvi tim i to ću činiti i ubuduće – najavio je svoje planove vrsni stručnjak.

Srbobrancima na Vaskrs u nedelju, 8. aprila od 15.30 predstoji dvoboj u Gložanu, a Nenad Cerović podvlači da je tamošnja Budućnost neprijatan domaćin.

– Svaki susret je nova priča, mi nemamo ni jedan razlog da idemo unazad, i zbog toga idemo tamo da ih napadnemo i ostvarimo još jedan bitan trijumf – zaključio je strateg Vašarišćana.