Košarkašice stale pred iskusnijim Novosađankama, sledi bitan meč

Novosadska ŽKA (Ženska košarkaška akademija) bila je u ovom trenutku nepremostiva prepreka za Subićeve izabranice. Novo kolo plej-ofa Druge lige Sever donelo je pred njih u sredu, 4. aprila najtežeg rivala, a pored iskustva i fizičke prednosti, dodatan problem Srbobrankama pravio je i izuzetno loš procenat šuta, pa je kao posledica svega toga stigao prvi poraz u ovoj fazi takmičenja – 85:48.

Prvi od osam koraka u plej-ofu izabranica trenera Slobodana Subića bio je pobednički, jer je sa pet razlike srušena Stara Pazova (68:63), ali protiv glavnog kandidata za Prvu žensku ligu Srbije se u ovom trenutku ipak nije moglo.

Razlika na poluvremenu iznosila je 12 poena u korist Novosađanki (40:28), dok je ključni period bio početak treće četvrtine i nepreciznost košarkašica Srbobrana koje su prvi koš postigle tek posle šest minuta pomenute deonice. Tada su domaće već imale prednost od 20 poena (50:30), a Subić se, shvativši u kom smeru ide utakmica, potrudio da odmori najvažnije igračice za nove izazove i ukaže šansu onima sa klupe, što se odrazilo i na konačan rezultat.

Kao što je rečeno, šut gošći bio je veoma loš, te su za dva poena imali tek oko 22 procenta uspešnosti, za tri svega 16 odsto, dok su sa slobodnih bacanja imali 56 odsto ubačenih penala.

Srbobranke moraju brzo da zaborave ovaj poraz jer ih već u subotu, 7. aprila od 17 časova na domaćem parketu očekuje utakmica od izuzetnog značaja protiv Topolčanke iz Bačke Topole. S obzirom da obe ekipe žele da izbegnu pretposlednju i poslednju poziciju (odnosno 7. i 8.mesto) u plej-ofu koja vodi u novoformirani treći rang takmičenja, očekuje se žestoka borba.

– Pozivamo naše navijače da nam pomognu i pruže nam veliku podršku sa tribina. Ostavićemo srce na terenu – poručio je strateg Slobodan Subić.