JAČI OD SVIH Srbobranci slavili u Gložanu

Plavi sa Vašarišta nastavljaju da redom obaraju prepreke u Vojvođanskoj ligi Sever. Nepokošena trava, promašeni penal i isključenje Nikole Vujičića deset minuta pre kraja meča 19. kola, bile su otežavajuće okolnosti na gostovanju u Gložanu sa kojima su se momci Nenada Cerovića u subotu, 7. aprila uspešno izborili i protiv Budućnosti upisali tri izuzetno važna boda za ostanak na samom vrhu – 2:0 (1:0).

Drugoplasirana Tisa iz Adorjana diše za vratom, ali fudbaleri Srbobrana za sada uspešno odolevaju napadima i beleže pobede. Računajući i poslednja dva duela jesenjeg dela sezone, trijumf u Gložanu bio je već šesti vezani. Prava iskušenja na putu ka očuvanju liderske pozicije i obezbeđivanja karte za Srpsku ligu Vojvodina tek predstoje, jer do završetka lige ostaje još deset okršaja.

Radost – Fudbaleri Srbobrana na prošlom meču

Gostovanje ekipi Budućnosti, za Srbobrance tradicionalno nikada nije bilo lako, a u prilog tome govori i činjenica da se plavi dugo nisu radovali pobedi protiv ovog rivala na terenu u Gložanu.

Naoštreni domaći ozbiljno prete već na samom startu susreta, međutim, čuvar mreže tima sa Vašarišta Dejan Kronić bio je na visini zadatka. Već u petom minutu, arbitar Vasiljević opravdano pokazuje na belu tačku za goste koji preko svog izvođača penala, Aleksandra Ćovina ne uspevaju da povedu, jer iskusni ofanzivac pogađa stativu i tako po prvi put biva neprecizan nakon kaznenog udarca u dresu Srbobrana. Ćovin je do sada postigao četiri gola iz jedanaesterca (jedan u prijateljskom meču sa subotičkim Spartakom), ali ovoga puta nije iskoristio priliku da poboljša golgeterski učinak.

Forma – Srđan Grabež

Da ne žale previše za ovom sjajnom šansom, potrudio se Srđan Grabež. Standardni zadnji vezni u Cerovićevom timu doneo je radost svom klubu kada je krajem poluvremena (41. minut) pogodio mrežu rivala, a sa tim minimalcem u korist gostiju se i otišlo na predah.

U drugom činu utakmice sa ekipom Budućnosti, viđene su tri-četiri izgledne situacije za dupliranje prednosti Srbobranaca, ali umesto gola, stigao je crveni karton. Naime, odlični vezista plavih (na gostovanju u crvenoj opremi) Nikola Vujičić je zbog nesportskog ponašanja zaradio drugu javnu opomenu, samim tim i isključenje, pa su njegovi saigrači morali da kraj megdana sa Gložancima dočekaju oslabljeni.

Isključenje – Nikola Vujičić

Međutim, čovek sa trakom oko ruke je jednim potezom olakšao sve muke. Kapiten kluba iz Proleterske ulice Nikola Kosović je u poslednjem minutu utakmice povisio na 2:0 i rešio sve dileme oko zvanja pobednika u ovom odmeravanju snaga.

BUDUĆNOST (GLOŽAN) – SRBOBRAN 0:2 (0:1)

Strelci: Srđan Grabež u 35. i Nikola Kosović u 90. minutu. Stadion u Gložanu. Sudija: Nemanja Vasiljević (Odžaci), pomoćnici: Miloš Markuš (Odžaci), Milan Boškić (Odžaci). Crveni karton: Nikola Vujičić (FK Srbobran) u 80. minutu.

Srbobran: Dejan Kronić, Boban Dašić, Nikola Pronek, Darko Tešanović, Borislav Ikrašev, Srđan Grabež, Nikola Vujičić, Nikola Kosović (k), Vuk Španović (od 51. Branislav Hađinac), Aleksandar Ćovin (od 90. Srđan Bortnik, Marko Đorović (od 54. Aleksandar Marjanov).

Klupa: Nemanja Latinović, Danilo Pejović, Nemanja Tešanović, Darko Sušić.

Detalj sa duela protiv Mladosti iz Apatina

Fudbaleri stručnjaka Nenada Cerovića neće imati mnogo vremena za odmor, jer ih već u sredu, 11.aprila od 16 sati na domaćem terenu očekuje meč sa sedmoplasiranim Poletom iz Karavukova koji je vezao dva remija, dok u poslednjih pet susreta ima samo jedan trijumf, uz dva poraza.

Nakon ovog ispita, Srbobranci će za vikend biti slobodni, pošto je na njih došao red da pauziraju u ligi koja, nakon istupanja Potisja iz Kanjiže, sada ima neparan broj učesnika (15).