Mladost-Radost poklekla u derbiju, Vojvodina odnela tri boda

Mladost-Radost još uvek čeka na prvu pobedu u nastavku sezone. To je bilo lakše uraditi na otvaranju proleća sa slabašnom Krivajom, ali upisan je samo bod, a veći izazov usledio je protiv Vojvodine iz Bačkog Gradišta. Komšije su ipak, u nedelju, 8. aprila na Vaskrs, opravdale epitet lidera, pa je derbi susret 13. kola Međuopštinske lige okonačan rezultatom 2:0 (2:0) u korist gostiju.

Oko 350 navijača je na popunjenim tribinama moglo je da vidi tvrdu utakmicu gde su ipak značajnu ulogu imale i sudije. Oba pogotka Vojvodine mogu se okarakterisati kao diskutabilna, odnosno ono što je prethodilo njima. Arbitar Đumić u 15. minutu dvoboja na Rajčuru svira prekršaj za goste, a slobodan udarac potom izvodi devetka rivala Simin koji šalje loptu kroz živi zid i matira golmana Srbobranaca Petra Omčikusa i donosi prednost ekipi iz Bačkog Gradišta.

Samo deset minuta kasnije, lider prvenstva postavlja konačan rezultat. Ali, ponovo je glavni delioc pravde iz Bačke Topole umešao prste, pa ne svira očigledan faul nad štoperom Mladosti-Radosti Nikolom Popovićem posle duela sa špicem Vojvodine, što rival vešto koristi da po drugi put zatrese mrežu Rajčuraca.

Kada je potom na drugoj strani povratnik u redove belo-crvenih, napadač Nemanja Rankić pogodio metu, signaliziran je sumnjivi ofsajd, pa je vrlo moguće da su domaći u tom trenutku bili oštećeni za čist gol.

U kakvom bi se smeru dalje razvijala utakmica, nećemo saznati, međutim, Matarugini puleni mogu da žale za još nekoliko solidnih prilika koje su obećavale, ali nisu iskorišćene. Terenska inicijativa u drugom delu nije krunisana pogocima, pa su se fudbaleri Vojvodine kući vratili znatno zadovoljniji, jer su se ovom pobedom dodatno odmakli prvom pratiocu Tomislavcima koji je u ovom kolu upisao samo remi.

MLADOST-RADOST – VOJVODINA (BAČKO GRADIŠTE) 0:2 (0:2)

Strelci: Borislav Simin u 15. i Stefan Banović u 25. minutu. Stadion na Rajčuru. Gledalaca: 250. Sudija: David Đumić (Bačka Topola), pomoćnici: Vladimir Nikolić (Lovćenac), Balša Ceranović (Lovćenac).

Mladost-Radost: Petar Omčikus, Darko Konatar, Nikola Popović, Miroslav Tepić, Bojan Živanović, Nenad Grbić (od 77. Viktor Tot), Ervin Hodonicki , Đorđe Golupski (od 63. Jovan Sadžakov), Goran Ćika, Nemanja Rankić (k), Dejan Živkov.

Klupa: Miloš Drača, Marko Mekić, Veljko Radovanović, Darko Filipović.

Mladost-Radost ostaje i dalje na četvrtoj poziciji, sa tim da se Mladost iz Radičevića približila na bod zaostatka. Izabranicima šefa Dragana Mataruge sledi gostovanje u Savinom Selu, gde ih čeka neugodna Budućnost, a megdan je na programu u nedelju, 15. aprila sa početkom u 16 časova.