Srbobran rutinski, dva gola Marjanova, debitovali Babin i Dukić

Rutinski, sigurno i ubedljivo delovali su fudbaleri Srbobrana na meču protiv Poleta. Gostima nije ostavljena ni trunka nade da mogu do iznenađenja u Šumici, a posle samo 25. minuta igre, već je bilo 3:0 za pulene Nenada Cerovića.

Do poslednjeg sudijskog zvižduka domaći su još toliko puta tresli mrežu nemoćne ekipe iz Karavukova, pa je konačni rezultat okršaja 20. kola Vojvođanske lige Sever odigran u sredu, 11. aprila glasio 6:1 (4:0) za plave sa Vašarišta.

Klub iz Proleterske ulice i dalje sigurno drži lidersku poziciju na tabeli, sa šest bodova i utakmicom više u odnosu na prvog pratioca Tisu iz Adorjana, a predstojećeg vikenda Srbobrancima sledi pauza, jer je u konkurenciji neparnog broja klubova u prvenstvu, zbog ranijeg istupanja Potisja iz Kanjiže, na njih došao red da odmaraju jedno kolo.

Šef Cerović je pred susret sa Poletom izmešao karte, odlučio je da odmori neke igrače, zbog suspenzije, odnosno povrede izostali su Nikola Vujičić i Marko Đorović, a šansu je pružio nekolicini koji uglavnom ulaze sa klupe. Možda i najveći plus, pored bitne pobede, je debi za seniorski sastav mlađanog golmana Borivoja Babina (16) i njegovog vršnjaka iz veznog reda Alekse Dukića.

Talenat – Borivoj Babin

Strateg Vašarišćana je, shvativši u kom smeru ide meč, odlučio da na poluvremenu ubaci pomenuti dvojac koji nastupa za mlađe kategorije, a golobradi Dukić se potrudio da svoj izlazak na teren obeleži golom koji će, bez sumnje, dugo pamtiti. Sa druge strane, Babin nije imao previše prilike da se istakne, jednom je savladan, a imao je i dve-tri dobre intervencije.

Šansa – Aleksa Dukić

Inače, od samog početka duela sa Karavukovčanima, koji su bili bez rezervnih igrača, bilo je jasno da bi bilo neumesno razmišljati o tome kome će pripasti tri boda. Srbobranci su držali loptu u nogama i situaciju pod kontrolom, gospodarili terenom tokom čitave utakmice, a prva prilika viđena je kada je Marjanov, kapiten u odsustvu prvog nosioca trake Nikole Kosovića, posle centaršuta sa desne strane poslao loptu pored gola gostiju.

Ali to kao da je bila samo najava za ono što će se ubrzo desiti. Hađinac je probio sa desnog krila, usledio je šut jednog od igrača plavih, golman Poleta brani, ali na pravom mestu našao se Danilo Pejović koji tako već u 10. minutu donosi prednost svom timu.

Otvorio goleadu – Danilo Pejović

Usledila je potom dupla prečka. Naime, Srđan Grabež je iz šesnaesterca raspalio po lopti koja je zatresla okvir gola, dok Marjanov sa pet metara glavom čini isto.

Kvalitet – Srđan Grabež

Ali da ne bude previše žala za ovom situacijom, pobrinuo se Darko Sušić, kada je na isteku 14. minuta igre povisio na 2:0. Isti fudbaler je kasnije imao i izglednu šansu da se još jednom upiše u listu strelaca, u momentu kada se našao oči u oči sa čuvarom mreže ekipe iz Karavukova, međutim rezultat se nije promenio.

Pogodak – Darko Sušić

Nije se dugo čekalo na treće radovanje. Razigrani Aleksandar Marjanov je u 25. minutu utakmice bio precizan kada je iz kaznenog prostora šutirao u dalji ugao gostujućeg gola, a tačku na goleadu pred privremeni odlazak u svlačionice na odmor stavio je ubojiti špic Branislav Hađinac sigurnim šutem sa ivice šesnaesterca u desni ugao golmana Poleta.

Bez problema – Darko Tešanović

Kao što je rečeno, na poluvremenu su na teren kročili golman Babin (umesto Kronića) i vezista Dukić (umesto Grabeža), a upravo je on mogao da proslavi prvenac već posle deset minuta provedenih na besprekornom travnatom tepihu stadiona u Šumici. Ali snažan udarac gostujući čuvar mreže je sa mukom odbranio. Igrači Poleta su pak, odmah zatim (61. minut) iskoristili maltene prvu ozbiljniju situaciju za ugrožavanje rivala.

Detalj sa meča Srbobrana i Poleta

Počasni pogodak postignut je sa pet metara posle nesporazuma u odbrani Srbobranaca, pa je tako mladi Babin ipak savladan na svom debiju za klub iz Proleterske. Domaći nisu želeli da dugo čekaju na overavanje već osiguranog trijumfa.

Publika sa tribina stadiona u Šumici

Motivisani Marjanov, sa kapitenskom trakom oko ruke, potrudio se da svoj drugi gol na utakmici začini tako što je petom produžio putanju lopte ka golu Karavukovčana, čime je praktično “pukla petarda“ na Vašarištu.

Kapitenski – Aleksandar Marjanov

Pravu reviju golova u Srbobranu zavorio je Aleksa Dukić kada je 11 minuta pre kraja duela sa leve strane iz blizine, posle pasa saigrača, samo ugurao loptu u mrežu i postavio konačnih i ubedljivih 6:1 za plavu mašineriju trenera Nenada Cerovića.

SRBOBRAN – POLET (KARAVUKOVO) 6:1 (4:0)

Strelci za domaće: Danilo Pejović u 10. minutu, Darko Sušić u 14, Aleksandar Marjanov u 25. i 64, Branislav Hađinac u 40. i Aleksa Dukić u 79. minutu. Stadion u Šumici. Gledalaca: 50.

Srbobran: Dejan Kronić (od 46. Borivoj Babin), Srđan Bortnik, Nikola Pronek, Darko Tešanović, Vuk Španović, Nemanja Tešanović, Danilo Pejović, Srđan Grabež (od 46. Aleksa Dukić), Darko Sušić, Branislav Hađinac, Aleksandar Marjanov (k).

Klupa: Nemanja Latinović, Borislav Ikrašev, Boban Dašić, Nikola Kosović, Aleksandar Ćovin, Borivoje Filipović.

Serija – Nenad Cerović

Sedma vezana pobeda, peta od kada se na klupi Srbobrana nalazi Nenad Cerović, obradovala je ovog stručnjaka koji je i izjavi za naš radio poručio da je viđena lepa utakmica na terenu koji je bio u fenomenalnom stanju.

– Uživao sam da gledam moje igrače. Pružio sam šansu i mlađima koji su to maksimalno opravdali. Dukić je debitovao golom i jako mi je drago zbog toga, a i Babin je imao šansu da se pokaže na gol u drugom poluvremenu. Mislim da smo ovim pokazali da brinemo i o budućnosti kluba, jer to su deca iz Srbobrana i karijera je tek pred njima – vidno je zadovoljan Cerović.

Standard – Teren je bio spreman za utakmicu

Podseća i da je cilj kluba koji vodi sa klupe prvo mesto i sve pobede do samog kraja lige.

– Čestitao bih Poletu na korektnoj igri, ali kvalitet je na našoj strani. Za vikend nam predstoji pauza od mečeva, a mi ćemo je iskoristiti da se pripremimo što bolje i da treniramo jako kako bi spremni dočekali sledeći susret – podvlači trener Srbobrana.

A njegovi izabranici će taj naredni okršaj imati tek sledeće subote, 21. aprila sa početkom u 16 časova, ponovo pred svojim navijačima u Šumici. Tada će na megdan plavima izaći Tekstilac iz Odžaka, ekipa iz donjeg doma Vojvođanske lige Sever.