Akademik bez pobede u Zrenjaninu, dabl-dabl odličnog Marića

Izgubio je Akademik u susretu protiv Pirota pre dve nedelje sve šanse da i sledeće sezone nastupa u Drugoj ligi Srbije, ali raspored je nalagao da se odigraju još dva kola kako se bi se u potpunosti kompletirao šampionat. A pretposlednja partija žutih u društvu klubova iz cele zemlje završena je kao i prethodne tri – porazom.

Proleter je u Zrenjaninu u subotu, 14. aprila uspeo da uzvrati za izgubljeni megdan iz decembarskog sudara ove dve ekipe, vodio je tokom skoro čitavog duela, pa iako su tri minuta pred istek utakmice Srbobranci izjednačili (75:75), domaći prave seriju kojom su rešili pitanje pobednika – 82:76 (32:18, 14:25, 17:18, 19:15).

Detalj sa prethodnog meča Akademika

Imali su Perovićevi momci deset skokova više od rivala (41 naspram 31) i bolji doprinos igrača koji su meč počeli sa klupe za rezerve nego što je to bio slučaj kod Zrenjaninaca (18 poena rezervista Akademika, naspram sedam Proletera), kao i fantastičnog i razigranog centra Dragana Marića koji je zabeležio dabl-dabl (26 poena, 17 skokova) ali ovaj put to nije bilo presudno.

Razigran – Dragan Marić

Osim u tri navrata, na samom startu dvoboja i početkom drugog poluvremena, ostatak megdana prošao je u rezultatskoj prednosti ekipe iz Banata. Domaći se odvajaju u sedmom minutu kada do isteka prve četvrtine grade seriju 14-3. Održavali su stečeno vođstvo igrači Proletera, ali Srbobranci se nisu predavali. Na krilima Marića i uz podršku Nićina i Topalovića gosti krajem poluvremena stižu do egala (39:39). Ipak, favorizovana ekipa iz grada na Begeju odbija napad i prvih 20 minuta završava sa plus tri (46:43).

Puleni stručnjaka Milorada Perovića su u nastavku pratili Zrenjanice u stopu, nisu im dozvoljavali da pobegnu na dvocifrenu razliku i uglavnom su bili u zaostatku od tri do pet poena.

Asistent – Igor Arnaut

Pogotkom pleja Igora Arnauta na početku četvrte deonice dolaze i do izjednačenja (63:63), međutim, Proleter uspeva da se održi i ne dozvoljava košarkašima Akademika da preokrenu tok utakmice. Kasnije je došlo do jođ jednog, gore pomenutog, poravnanja (75:75), što pak nije bilo dovoljno da žuti iz Srbobrana konačno i povedu. Proleter tada nizom od sedam koševa iscrtava 14. trijumf u sezoni, a ujedno i 18. poraz ekipe iz Srbobrana.

Zahtevi – trener Milorad  Perović

Najzapaženiji u redovima tima koji sa klupe vodi Milorad Perović, pored Dragana Marića, bio je iskusni Nenad Tomašević sa 13 poena, dok su najraspoloženiji kod domaćina bili Šućov sa 18, Lalić sa 17 i Lambić koji je poentirao 16 puta.

Kontinuitet – Nenad Tomašević

Akademik: Babić 1, Turanjanin 4 (3-2 za dva), Arnaut 8 (6-4 za dva, 2sk, 6as), Tomašević 13 (7-5 za dva, 3-1 za tri, 6sk, 2as), Nićin 8 (7-4 za dva, 8sk), Tutorov 5 (5sk, 5as), Topalović 5, Eraković, Đurđević 6 (6-2 za tri), Marić 26 (7-4 sl.bacanja, 18-11 za dva, 17sk, 3as).

Oproštaj Akademika od Druge lige Srbije zakazan je za subotu, 21. april na domaćem parketu kada će u Srbobran doći sedmoplasirana ekipa prvenstva, Napredak iz Aleksinca.