Srbobran rutinski sa Somborcima, sledi meč sezone sa Tisom

Zahuktala plava lokomotiva sa Vašarišta nastavlja punom parom. Četa trenera Nenada Cerovića nastavlja po ustaljenoj navici, da obara sve rivale na putu ka kruni. Ubedljive i rutinske pobede bez primljenog gola postale su svakodnevnica u taboru fudbalera Srbobrana u poslednje vreme, a to je na svojoj koži u subotu, 28. aprila osetio i Radnički. Somborci su u Šumici prošli kao bosi po trnju, jer su im igrači kluba iz Proleterske u duelu 24. kola Vojvođanske lige Sever maltene “probušili“ mrežu, a krajnji rezultat bio je 5:0 (3:0) za lidera prvenstva.

Sigurno – Nikola Vujičić

U situaciji kada je Cerovićevim izabranicima u mislima već bio predstojeći megdan sa Tisom, bilo je potrebno “namestiti glavu“ za rivala koji je bio na terenu. Da je taj problem uspešno prevaziđen, i to bez kapitena Nikole Kosovića i standardnog štopera Darka Tešanovića, govori i konačan ishod utakmice gde su gosti izašli samo sa željom da se brane. Međutim, ni defanzivna orijentacija u susretu sa odličnim Srbobrancima nije im mnogo pomogla.

Faul – Detalj sa meča

Somborski bedem “pukao“ je na isteku prvih pola sata igre kada je ključ za bravu gola četvrtoplasirane ekipe na tabeli pronašao 35-godišnji napadač Marko Đorović. Njegovim stopama krenuo je i sjajni vezista Srđan Grabež koji devet minuta kasnije duplira prednost Vašarišćana, a ubrzo se po drugi put u strelce upisuje Đorović za rezultat 3:0 kojim su domaći praktično već na poluvremenu odagnali sve brige oko upisivanja desetog uzastopnog trijumfa u fantastičnoj seriji koja traje još od kraja zimskog dela šampionata.

Podrška – Navijači sa tribina u Šumici

U nastavku gol razliku su samo poboljšali Aleksandar Ćovin u 60. minutu i još jednom Grabež, nakon što je arbitar dosudio kazneni udarac za Srbobrance koji je sigurno realizovala zimska akvizicija plavih i bez sumnje, najveće pojačanje plavih u proteklom prelaznom roku. Mogli su momci Nenada Cerovića da tokom susreta sa Somborcima još nekoliko puta savladaju čuvara mreže Radničkog, ali preciznost u tim trenucima nije bila na potrebnom nivou.

Nenadmašan – Kronić bez primljenog gola već 675 minuta

SRBOBRAN – RADNIČKI SOMBOR 5:0 (3:0)

Strelci: Marko Đorović u 28. i 41. minutu, Srđan Grabež u 37. i 66. (iz jedanaesterca) i Aleksandar Ćovin u 60. minutu. Stadion u Šumici. Gledalaca: 70. Sudija: Miloš Kisin (Bač), pomoćnici: Luka Latinović (Bačka Palanka) i Darko Kantar (Bačka Palanka).

Srbobran: Dejan Kronić, Srđan Bortnik, Nikola Pronek, Borislav Ikrašev (k), Boban Dašić, Danilo Pejović (od 61. Nemanja Tešanović), Srđan Grabež, Nikola Vujičić, Aleksandar Ćovin, Marko Đorović (od 58. Vuk Španović), Aleksandar Marjanov (od 46. Branislav Hađinac).

Klupa: Nemanja Latinović, Aleksa Dukić, Darko Sušić.

Trener Srbobrana je za naš radio po završetku meča priznao da je utakmica bila psihološki teška za njegove fudbalere, zbog razmišljanja o dvoboju sa Tisom, ali i zbog sparnog vremena.

– U prvih 25 minuta smo napravili tri šanse protiv ekipe koja je došla da čuva svoj gol. Nismo uspeli da pogodimo, međutim, posle vođstva sve se okrenulo na našu stranu. U drugom poluvremenu sam ukazao šansu mladim igračima i sveukupno gledano sam prezadovoljan sa mojim momcima – ističe Cerović.

Optimista – Nenad Cerović

Ekipa se okreće derbiju kola, odnosno odmeravanju snaga na gostujućem terenu sa timom iz Adorjana koje je zakazano za nedelju, 6. maj od 16 časova i 30 minuta.

– Idemo tamo da pokažemo da smo ubedljivo najbolji u prvenstvu. Sve ove pobede daju veliko samopouzdanje igračima, mi smo fudbalska priča, za razliku od Tise koja ne radi sportske stvari. Protiv nas to neće moći, želimo da slavimo protiv njih i uđemo u Srpsku ligu što i zaslužujemo, a njima neka je Bog u pomoći – samouvereno zaključuje Nenad Cerović.

Petarda – Somborci su bili nemoćni

Klub iz Adorjana, za koji kruže priče da kupuje pobede, je i u ovom kolu slavio posle preokreta u poslednjim minutima, sada protiv Sloge u Čonoplji (1:2) što je postalo ustaljena praksa u poslednje vreme, još uvek zaostaje tri boda za Srbobrancima koji su na samom čelu tabele, pa im u duelu sa Tisom odgovara čak i remi.