Turinci i Nadaljčani na korak od ispadanja

Ne piše se lepo ekipi Mladosti. Klubu iz Turije zbog serije poraza preti “proklizavanje“ u niži rang, a šanse za takav scenario samo su uvećanje posle izgubljene utakmice 25. kola Vojvođanske lige Sever protiv Tavankuta koja je na programu bila u nedelju, 6. maja. Konačan rezultat glasio je 3:1 (1:1) u korist domaćina sa severa Bačke.

Turinci se nalaze u gotovo bezizlaznoj situaciji, poslednja pobeda iz sredine marta deluje kao daleka prošlost, a surova realnost govori da su u prethodnih sedam mečeva upisali samo jedan bod. Nedovoljno za razmišljanje o opstanku u društvu četvrtoligaša, ali dovoljno za pakovanje kofera i silazak na “sprat niže“, među klubove iz petog stepena takmičenja.

Ako ništa drugo, fudbaleri Mladosti koji su do skora kuburili sa neefikasnošću, počeli su bar da tresu protivničke mreže. Na poluvremenu duela u Tavankutu na snazi je bio egal (1:1), ali domaćin posao završava u drugih 45 minuta kada postiže dva gola zahvaljujući kojima slavi prvu pobedu nakon osam prvenstvenih dvoboja.

I tako, dok se Srbobranu smeši titula i Srpska liga Vojvodina, Turinci su na samom dnu iz kog će se, ako nastave sa ovakvim rezultatima, teško izvući. Na ruku im ne ide ni raspored, koji kaže da će u završnih pet utakmica u sezoni odmeriti snage sa ekipama iz vrha tabele, somborskim Radničkim, Tisom, imenjakom iz Bačkog Petrovca i Slogom iz Čonoplje. A između se “uglavio“ i Preporod koji pripada donjem domu.

Uglavnom, sledeći pred Mladost izlaze Somborci, u susretu zakazanom za nedelju, 13. maj od 16 časova i 30 minuta.

Tabela Vojvođanske lige Sever:

Nema osmeha ni u taboru Nadaljčana. Sumorna stvarnost govori da se nalaze na pretposlednjoj poziciji lestvice PFL Subotica, a loše raspoloženje dodatno je začinio lider Bajša koji je u nedelju, 6. maja na terenu stadiona Napretka u okršaju 25. kola isporučio šest lopti u mrežu domaćina  – 6:0 (2:0).

Izgledalo je da će trijumfi nad Sentom i Vinogradarom malo trgnuti ekipu iz Nadalja, ali ispostavilo se drugačije. Ubedljivim porazima “častili“ su ih Panonija, Jadran i sada Bajša, pa Napredak nikako da mrdne iz opasne zone koja šalje klubove u takozvanu beton ligu.

Lider je protiv ekipe sa dna tabele bio nemilosrdan i veoma raspoložen za pogotke, posebno u nastavku, nakon odmora, kada je u četiri navrata savladao golmana domaćih. Timu iz srbobranske opštine ne preostaje ništa drugo, nego da do kraja šampionata, u pet mečeva pokuša da sakupi što više bodova koji bi mu bili jedini spas od neželjenog ishoda.

Iako je u ovakvoj situaciji pomalo nerealno nadati se totalnom preokretu, Nadaljčani će u ovu tešku misiju krenuti u nedelju, 13. maja od 17 časova kada budu “izašli na crtu“ trećeplasiranoj Iskri u Kucuri.