Srpska ligo, evo nas: Titula za nepobedive Srbobrance!

Srbobran je šampion Vojvođanske lige Sever! Više nije samo puka želja, fudbaleri ekipe sa Vašarišta su i zvanično uzeli titulu i na taj način overili kartu za Srpsku ligu čiji će član biti od sledeće sezone.

A kruna je osigurana u sredu, 16. maja u Bačkom Petrovcu gde su plavi u susretu 27. kola slavili nad domaćim timom Mladosti rezultatom 1:0 (0:0), a čovek odluke bio je prekaljeni centarfor Borivoje Filipović koji je zlata vredan gol postigao u 68. minutu duela.

Cerovićeva četa bukvalno se prošetala prvenstvom ovog proleća, a o surovoj dominaciji nad ostalim klubovima najbolje govore brojke. Maksimalan učinak u 11 mečeva, gde je zabeleženo isto toliko trijumfa, čak 43 postignuta gola i samo jedan primljen su slika i prilika partija koje su pružali njegovi izabranici.

Promocija – Prvotimci Srbobrana

Renoviranje ekipe i dolazak novog trenera u polusezoni pokazao se kao odličan potez ambiciozne uprave koja je jasno stavila do znanja šta želi. Od samog starta drugog dela sezone sve je išlo po planu, upisivane su glatke pobede nad svim rivalima koji su se našli na putu zahuktaloj mašini sa Vašarišta, pa je naslov šampiona i Srpska liga samo logična posledica svega toga.

Ambicije – predsednik Slaviša Tešanović

Ogroman uspeh Srbobrana ostaće zapisan u klupskoj istoriji koja govori da su plavi, odnosno tadašnji Elan poslednji put nastupali u trećem rangu takmičenja pre ravno 12 godina, tačnije u sezoni 2005/06, što je jedan od pokazatelja kakav rezultat je napravljen.

Nadmoć – Nenad Cerović

A što se tiče odmeravanja snaga sa ekipom Mladosti koja je jedina nanela poraz Srbobrancima ove sezone, oko 200 navijača u Bačkom Petrovcu videlo je dinamičan i borben dvoboj dva tima iz vrha tabele, gde je ipak presudio kvalitet gostiju.

Utakmica sa dosta prilika, ali i grube igre nije donela pogotke u prvih 45 minuta, dok je drugo poluvreme obeležio jedini strelac koji je na teren ušao umesto štopera Darka Tešanovića. Potez koji je povukao šef Cerović pokazao se kao dobitan, pa je džoker Bora Filipović bio egzekutor posle sjajne kontre novog prvaka Vojvođanske lige Sever kada je iskoristio asistenciju kapitena Kosovića i sproveo loptu iza leđa golmana domaćih.

Presudio – Borivoje Filipović

Svoje šanse nisu iskoristili Ćovin, Đorović i još nekoliko prvotimaca Srbobrana, što je na kraju postalo manje bitno, jer je stigla 13. vezana pobeda u neverovatnoj seriji koja traje još od kraja jesenjeg dela šampionata.

Brana – Dejan Kronić

Takođe, prvi čuvar mreže kluba iz Proleterske, iskusni Dejan Kronić i dalje nije nadmudren, pa se brojka njegove nesavladivosti popela na 945 minuta! Drugim rečima, ni jednom nije poklekao od kako stoji između stativa Srbobrana.

MLADOST (BAČKI PETROVAC) – SRBOBRAN 0:1 (0:0)

Strelac: Borivoje Filipović u 68. minutu. Stadion u Bačkom Petrovcu. Gledalaca: 200. Sudija: Kristijan Čapo (Subotica), pomoćnici: David Đumić (Bačka Topola) i Miroslav Kantor (Subotica). Žuti kartoni: Srđan Grabež i Aleksandar Ćovin (Srbobran).

Srbobran: Dejan Kronić, Srđan Bortnik, Nikola Pronek, Darko Tešanović (od 55. Borivoje Filipović), Borislav Ikrašev, Srđan Grabež, Nikola Vujičić, Boban Dašić, Aleksandar Ćovin (od 86. Nemanja Tešanović), Nikola Kosović (k) (od 78. Danilo Pejović), Marko Đorović.

Klupa: Nemanja Latinović, Darko Sušić, Vuk Španović, Branislav Hađinac.

Prvaci – Plavi sa Vašarišta

Pogled na tabelu prija svima koji su u klubu ili podržavaju Vašarišćane na bilo koji način, pošto se razlika u odnosu na drugoplasiranu Tisu, doskorašnjeg najvećeg takmaca za ulazak u viši rang, popela na 12 bodova. Naime, Adorjanci su kod kuće nadigrani od Mladosti iz Turije, kojoj je pobeda bila preko potrebna u grčevitoj borbi za opstanak.

Do spuštanja zavese na Vojvođansku ligu Sever preostalo je još tri kola, a fudbaleri Srbobrana će u narednom, u subotu, 19. maja od 16.30 na terenu stadiona u Šumici dočekati Slogu iz Čonoplje što će biti sjajna prilika da navijači sa tribina uživo pozdrave Cerovićeve momke i da im svojim prisustvom odaju priznanje na ogromnom i zasluženom uspehu.