Čikago se klanja Srbobrancu: Katai teroriše golmane (video)

Čikago se klanja Kataiju! Fenomenalni Srbobranac ponovo je pogodio metu i doveo Fajerse do novog trijumfa. Pravilo koje važi gotovo bez izuzetka (osim na otvaraju sezone) glasi – kada Katai postigne gol, Paunovićeva četa pobeđuje. Tako je bilo i u noći između subote, 2. i nedelje, 3. juna kada su vatreni na svom “Tojota parku“ slavili nad San Hoseom rezultatom 2:1 (1:0).

Vedeta Čikaga kao da je rešio da dokaže selektoru Mladenu Krstajiću da je pogrešio što ga nije uvrstio bar u širi spisak kandidata za Svetsko prvenstvo u Rusiji koja počinje za deset dana. Pre dva kola je majstorijom iz slobodnog udarca poveo svoj klub ka pobedi protiv Orlando sitija (2:1), dok je sada na startu drugog poluvremena duplirao prednost domaćina.

Još jednom je fudbaler iz Srbobrana čitav meč proveo na terenu. Šef struke Veljko Paunović očigledno je procenio da za njega mora biti mesta u prvih 11, dok mu nekadašnji Zvezdin Magiko vraća odličnim partijama i prelepim pogocima koji mame uzdahe publike, a što je i najvažnije, daju doprinos pobedama.

Fajersi su važili za favorita u duelu sa popularnim zemljotresima iz Kalifornije, a da im pristaje ta uloga pokazali su na isteku prvih pola sata igre kada su poveli preko iskusnog Alana Gordona. Već na startu nastavka, u 49. minutu Aleksandar Katai povećava na 2:0. Mladi Amerikanac Broniko šalje loptu pored tri protivnička igrača direktno do popularnog Saleta koji je pratio šta se dešava, spretno je prihvata na ivici šesnaesterca i posle par koraka desnicom šalje pravo u mrežu iznad nemoćnog golmana San Hosea.

Razigravao je sjajni dribler saigrače tokom utakmice, slao im precizne pasove, ali nisu umeli da ih iskoriste i pretvore ih u nešto više od promašaja. I sam je u 85. minutu imao izglednu šansu da se po drugi put upiše u listu strelaca, međutim ovoga puta mu se na putu našao čuvar mreže zemljotresa. Gosti su pre toga uspeli u naumu da smanje rezultat, dok im se želja za boljim učinkom do kraja nije ispunila.

Katai sa četiri data gola zajedno sa gore pomenutim Gordonom deli drugo mesto na listi najefikasnijih igrača MLS ligaša Čikaga, a lidersku poziciju drži Nemanja Nikolić, Srbin iz Sente koji nastupa za mađarsku reprezentaciju, sa sedam pogodaka.

Na igru Srbobranca kratko se osvrnuo i trener Paunović.

– Znam da može i bolje od ovoga. Postigao je fantastičan gol, ali i dalje mislim da može više da pruži – poručio je stručnjak koji je sa omladincima Srbije dotakao zvezde kada je 2015. u Novom Zelandu pokorio planetu.

Njegova ekipa je posle 14. kola osmoplasirana u društvu ukupno 11 klubova Istočne konferencije MLS lige, i na dva boda su zaostatka za šestim mestom koje je poslednje koje garantuje kartu za plej-of.

Novi ispit za Kataija i društvo zakazan je za noć između subote, 9. i nedelje,10. juna od 2.30 po našem vremenu kada će sastati sa Nju Ingland Revolušnom.