Počinje turnir u uličnom basketu, najmasovniji do sada

Treći po redu turnir u uličnom basketu 3 na 3 plus 1 počinje u subotu, 9. juna na Trgu republike u Srbobranu, a iako je bilo planirano da tokom dva dana učestvuju 24 ekipe, zbog turnira u drugom gradu koji je pomeren za ovaj vikend i nekoliko odustajanja, nadmetaće se 18 timova.

Opštinski Centar za sport i turizam i Srbobranska inicijativa mladih koji su na sebe preuzeli organizaciju ovog takmičenja poručuju da su se potrudili da turnir podignu na viši nivo u odnosu na prethodna dva izdanja.

– Najmasovniji je do sada, nagradni fond je najveći, a zahvaljujući pokrajinskom sekretaru za sport Vladimiru Batezu uspeli smo da obezbedimo i specijalnu podlogu namenjenu isključivo za ovaj atraktivni sport na kojoj se inače igraju FIBA čelendž turniri i najsrdačnije mu se zahvaljujemo na nesebičnoj pomoći – istakao je direktor Centra za sport i turizam Slobodan Subić.

Nadmetanje na Trgu republike pored Srbobranaca, ulepšaće i timovi iz Novog Sada, Vrbasa, Kule, Siriga, Temerina, Čuruga i Kikinde  koji će biti podeljeni u šest grupa sa po tri ekipe. Iz svake će dalje ići po dve prvoplasirane, ali i četiri najbolje koje grupnu fazu završe na trećem mestu kako bi se dobilo 16 učesnika osmine finala.

Jednu stranu kostura čine grupe A, B, C I D, dok su na drugoj E, F, G i H. Žrebom je popunjeno šest grupa, a u daljem takmičenju će po dva mesta u grupa D i H popuniti po dve najuspešnije trećeplasirane ekipe. Osmina finala i četvrtfinale će ukrstiti timove unutar svog dela kostura, da bi u polufinalnim okršajima snage odmerili oni iz prvog dela kostura protiv dve najbolje ekipe koje je dao sistem takmičenja u drugom delu.

Sav prihod od kotizacija koja iznosi 4.000 dinara namenjen je za nagrade najboljima. Šampionima će pripasti iznos od 70.000 dinara, poraženi u finalu dobiće 20.000, dok trećeplasiranima sledi 10.000 dinara.

SASTAVI GRUPA

Grupa A:

  1. Vrbas
  2. Delimo burek
  3. Brooklyn

Grupa B:

  1. Car portal
  2. Auto kuća Sekulić
  3. Ćelav sam, pa šta

Grupa C:

  1. Intermeco Kikinda
  2. Ares
  3. Kafe Momento

Grupa D:

Popunjavaju dve najbolje trećeplasirane ekipe iz drugog dela kostura

Grupa E:

  1. Sim market
  2. Temerin
  3. Auto plac Libreto

Grupa F:

  1. Maturanti
  2. Samba Vrbas
  3. Jedva smo se skupili

Grupa G:

  1. Otpisani
  2. Lafovi
  3. Balkan ekspres

Grupa H:

Popunjavaju dve najbolje trećeplasirane ekipe iz prvog dela kostura

RASPORED TURNIRA I SATNICA

15:00 Mečevi grupe C

  1. Ares – Kafe Momento
  2. Intermeco – Ares
  3. Kafe Momento – Intermeco

16:00 Mečevi grupe A

  1. Vrbas – Delimo burek
  2. Delimo burek – Brooklyn
  3. Brooklyn – Vrbas

17:00 Mečevi grupe F

  1. Maturanti – Samba Vrbas
  2. Samba Vrbas – Jedva smo se skupili
  3. Maturanti – Jedva smo se skupili

18:00 Mečevi grupe E

  1. Temerin – Auto plac Libreto
  2. Sim market – Temerin
  3. Auto plac Libreto – Sim market

19:00 Mečevi grupe G

  1. Otpisani – Balkan ekspres
  2. Balkan ekspres – Lafovi
  3. Lafovi – Otpisani

20:00 Mečevi grupe B

  1. Car portal – Ćelav sam, pa šta
  2. Auto kuća Sekulić – Car portal
  3. Ćelav sam, pa šta – Auto kuća Sekulić