Katai postigao prvenac za pobedu Alavesa

Fudbaler Aleksandar Katai postigao je prvenac u dresu španskog Alavesa u pobedi njegovog tima protiv Valensije posle preokreta rezultatom 2:1.

Srbobranac je ušao sa klupe u 85. minutu, a svega minut kasnije uspeo je da zatrese mrežu “Slepih miševa“. Naime, on je od saigrača dobio loptu na ivici šesnaesterca, prošao protivničkog igrača, našao se oči u oči sa golmanom koga je sjajnim lažnjakom izbacio iz ravnoteže i zatim sigurnim šutem pogodio praktično prazan gol.

Majstorski potez je krunisan dugoočekivanim prvim pogotkom koji bi mogao da znači bolje dane popularnog “Magika“ kako su ga prozvali navijači Crvene zvezde dok je igrao u tom klubu.

Ekipa Alavesa trenutno se nalazi 11. mestu tabele.                                                                                                                                                                         Darko Vujinović