“Nula“ na startu sezone: Srbobranci i Kuljani podelili bodove

Fudbaleri Srbobrana su na ravne časti podelili plen sa favorizovanim kulskim Hajdukom na startu Srpske lige Vojvodine. U prvom trećeligaškom meču za plave sa Vašarišta posle punih 13 sezona odigranom u subotu, 18. avgusta mreže se nisu tresle, ali prvi bod na konto kluba iz Proleterske ulice već je upisan – 0:0.

U dugo iščekivanom susretu koji je označio novi početak renoviranog tima i stručnog štaba Srbobranaca nije bilo umiranja u lepoti i igre koja bi zaslužila snažniji aplauz sa tribina u Šumici većinom ispunjenim gostiju iz Kule, nego je na delu bila obostrana borba i bitka koja se uglavnom vodila na sredini terena, bez previše konkretnih prilika koje bi mogle da donesu promenu rezultata.

Start – Početak duela Srbobranaca i Kuljana

Ekipa Hajduka poznatim stručnjakom Draganom Ivanovićem, eks trenerom Napretka i Vojvodine, došla je u Srbobran sa jasnim namerom da trijumfuje, dok je domaće, kako je dan pre susreta priznao strateg plavih Saša Filipović, zadovoljavao i nerešen ishod, iako ni njegovi puleni nisu zaostajali u želji da slave već u prvom kolu prvenstva.

Položili – Odbrana Srbobrana

I upravo su novi kapiten Ćovin i njegovi saigrači prvi zapretili čuvaru mreže Kuljana Bojanu Braću. Nakon izvedenog kornera u 10. minutu i udarca glavom lopta je išla u okvir gola, ali igrač Hajduka gotovo u poslednjem momentu interveniše i otklanja opasnost.

Uzvratili su gosti solidnim pokušajem posle centaršuta iz kontre, a mnogi navijači su pomislili da Vašarišćani vode kada je jedan centaršut Srbobranaca okrznuo gornji deo protivničke mreže.

Mirovale mreže – Plavi sa Vašarišta i kulski beli nisu podesili nišanske sprave

Uzdasi su se čuli sredinom prvog poluvremena. Slobodan udarac sa oko 20 metara za Hajduk izveo je bivši fudbaler Partizana i nekadašnji internacionalac, kapiten Aleksandar Davidov koji pogađa stativu, potom neko od njegovih saigrača iz kaznenog prostora šalje loptu iza Kronićevih leđa, međutim pomoćni arbitar, na olakšanje domaćih, pokazuje ofsajd.

Detalj sa utakmice Srbobrana i Hajduka

Mogli su izabranici Dragana Ivanovića do kraja uvodnih 45 minuta u još dva navrata da povedu i to posle obećavajućeg prodora koji se ipak završio šutem visoko iznad prečke, a posebno pred poslednji sudijski zvižduk i snažan prizeman udarac kada je sigurni golman Srbobrana Kronić ipak bio na visini zadatka.

Na nivou – Dejan Kronić

Nastavak je počeo presingom gostujućih igrača u belim dresovima, mada je posla imala “jedinica“ Hajduka kada je morao da zaustavi pokušaj glavom visokog novajlije iz Niša Stefana Vukića.

Opasan – Stefan Vukić

Kuljani su oprobavali sreću iz prekida iskusnog Davidova, a do vođstva su mogli kada je jedan igrač posle pasa sa druge stative sa pet metara poslao loptu samo u gol-aut.

Prilike – Aleksandar Davidov

Posle dobrog šuta plavih sa ivice šesnaesterca, gosti u 77. minutu ugrožavaju čuvara mreže Kronića koji maestralno reaguje i samo produžava seriju nesavladivosti iz prošle sezone kada je stao između stativa kluba sa Vašarišta.

Siguran – Nikola Pronek

To je ujedno bila i poslednja ozbiljna šansa za Hajduk, dok su Filipovićevi momci iz brze kontre želeli do gola, međutim protivnički štoper je uklizavanjem poremetio tu nameru Srbobranaca.

Žestoko – Fudbaleri dve ekipe

Možda i šansa meča dogodila se pred golom ekipe iz Kule deset minuta pre završetka okršaja. Rezervista Miloš Stojaković je iz obećavajuće situacije posle prodora sa levog krila šutirao tik kraj stative Braća, pa su golovi na otvaranju takmičarske godine u Šumici ipak izostali.

Sačuvao gol- Bojan Brać

SRBOBRAN – HAJDUK 1912 (KULA) 0:0 (0:0)

Stadion u Šumici. Gledalaca: 200. Sudija: Saša Ranisavljević (Sremska Mitrovica), pomoćnici: Nemanja Batalo (Ruma), Stefan Vučić (Sremska Mitrovica), 4. sudija: Nikola Petrović (Šajkaš).

Srbobran: Dejan Kronić, Nemanja Peković, Nikola Pronek, Nedo Slavuljica, Ognjen Štefek, Sreten Popović, Danilo Kovačević (od 62. Darko Sušić), Dejan Zorić (od 82. Miloš Stojaković), Aleksandar Ćovin (k) (od 64. Luka Bulatović), Milutin Miletić, Stefan Vukić.

Rezerve: Luka Dragišić, Danilo Pejović i Vuk Španović.

Hajduk Kula: Bojan Brać, Bojan Babić, Nemanja Kojčić, Dimitrije Tomović, Matija Babović, Strahinja Ilić, Aleksandar Davidov (k), Dejan Juhik, Mladen Veselinović, Dušan Mijić, Davor Rajkovača.

Rezerve: Miroslav Tankosić, Miloš Miličković, Ilija Tutnjević, Slobodan Krstanović, Nikola Marić, Radovan Ivković, Marko Nikolić.

Debi – Saša Filipović

Mladi stručnjak na klupi Srbobrana Saša Filipović ističe da je njegova ekipa zaslužila bod i da su oba tima u određenim momentima bili blizu vođstva.

– S obzirom na tu činjenicu, ovo je možda i najrealniji rezultat. Znali smo da će Kuljani imati više loptu u svom posedu, iako to nismo želeli, a takođe smo bili svesni da nećemo biti u mogućnosti da prikažemo lep fudbal, shodno težini i važnosti meča. Prvi smo imali stopostotnu šansu i pitanje je kako bi se sve završilo da smo tada poveli – ukazuje Filipović i dodaje da ga raduje prikazana borbenost, zalaganje i ozbiljnost na visokom nivou njegovih igrača.

Prvo gostovanje u Srpskoj ligi ove sezone fudbaleri kluba iz Proleterske imaće u Subotici u subotu, 25. avgusta od 17 časova gde će podeliti megdan sa ekipom Bačke 1901, najstarijim klubom u našoj zemlji koji je inače, prvenstvo započeo ubedljivim porazom na strani od OFK Vršca rezultatom 3:0.