Srbobran do prvenca na krilima Ćovina i Vukića!

Preokretom do prve “trojke“! Peto kolo Srpske lige Vojvodine posrećilo se fudbalerima Srbobrana koji su najzad razbili maler i izborili se za premijernu prvenstvenu pobedu koja ih je vratila u život i probudila iz letargije, a u fudbalskom domu plavih na Vašarištu u subotu, 15. septembra “stradao“ je Borac iz Sakula – 2:1 (1:1).

Mesec dana trebalo je Ćovinu i drugovima da posle lutanja i četiri bezuspešna pokušaja kraj imena svoje ekipe na srpskoligaškoj lestvici upišu tri boda zbog čega je vidno laknulo svima u taboru kluba iz Proleterske. A takav scenario odigrao se u režiji “prve violine“ Filipovićeve čete Aleksandra Ćovina i uzdanice u špicu Stefana Vukića.

Ipak, sam početak megdana u Šumici nije nagoveštavao kasniji razvoj događaja na terenu. Drčni fudbaleri Borca krenuli su ka golu domaćina i već u šestom minutu realizovali svoje namere. Centaršut sa levog krila napadač tima iz Sakula umešno koristi i rutinski sa pet metara matira golmana Srbobranaca Kronića.

“Hladan tuš“ na startu iznenadio je plave, a samo deset minuta kasnije moglo je da bude 2:0, međutim igrač Borca ne koristi idealan pas i loptu pred čuvarem mreže Vašarišćana upućuje samo preko prečke.

Izabranici trenera Filipovića pokazali su želju da se što pre vrate u igru, ali napadi su se uglavnom završavali pred gostujućim šesnaestercom. Nedostajao je završni pas kojim bi ozbiljnije ugrozili jedinicu Borca, a i česti faulovi bili su prepreka ka egzekuciji.

A izvrsna prilika posle prekida na isteku prvih pola sata meča iznenada se ukazala štoperu plavih Proneku koji u padu loptu šalje iznad okvira gola.

Da se u svlačionice ipak ode sa više razloga za zadovoljstvo potrudio se prekaljeni levonogi vezista Ćovin sa snažnim i preciznim udarcem sa oko 20 metara u 42. minutu koji završava iza leđa nemoćnog golmana ekipe iz Sakula.

Drugo poluvreme okršaja donelo je uzbudljivi nastavak beskompromisne borbe dva tima u kojoj se ni jedna strana nije štedela. Pobeda je svima na terenu bila jedina misao, pa su u skladu sa njom i davali svoj maksimum.

Za odbranjeni pokušaj strelca Ćovina mogla je već u narednom napadu Borca da stigne kazna kada se usamljeni gostujući igrač ne snalazi i iz gotovo idealne pozicije u skoku šutira glavom pokraj gola Srbobrana.

Kronić tada nije morao da učini ništa, međutim nešto kasnije je izvukao svoj tim iz potencijalno veoma neprijatne situacije u momentu kada se “devetka“ rivala stuštila ka njemu, a 35-godišnji Kuljanin pokazuje klasu.

Usledio je i dalekometni udarac čija je putanja završena za malo iznad prečke, kao i solidan pokušaj rezerviste domaćih Danila Pejovića što je bila neka vrsta najave za odlučujući momenat utakmice u 75. minutu.

Letošnja akvizicija Srbobrana iz Niša, centarfor Stefan Vukić dobija loptu od saigrača na sredini terena, nezaustavljivo juriša ka golu Borca i rutinski plasira loptu u mrežu za, ispostaviće se kasnije, konačan rezultat dvoboja dva davljenika.

U preostalom vremenu šef struke plavih sa Vašarišta odlučio se za povlačenje i odbranu teško stečene prednosti, pa iako su Sakuljani kružili oko šesnaesterca, odbrana nije popustila.

SRBOBRAN – BORAC (SAKULE) 2:1 (1:1)

Strelci: Aleksandar Ćovin u 42. i Stefan Vukić u 75. minutu. Stadion u Šumici. Gledalaca: 70.

FK Srbobran: Dejan Kronić, Vuk Španović (od 66. Mile Šarenac), Nikola Pronek, Sreten Popović, Ognjen Štefek, Nedo Slavuljica, Danilo Kovačević (od 58. Danilo Pejović), Darko Sušić, Milutin Miletić (od 85. Marko Živkucin), Aleksandar Ćovin, Stefan Vukić.

Klupa: Luka Dragišić, Luka Bulatović, Miloš Stojaković, Dejan Zorić.

Olakšanje se videlo na licu trenera Filipovića koji je iskoristio priliku da čestita svojim momcima na čvrstoj igri, pristupu i zalaganju.

– Dali su 200 odsto, tako bi trebalo da bude u svakom meču od početka do kraja. Rekao bih da smo nagrađeni za sve promašaje do sada, istina rezultat ne zvuči ubedljivo, ali svi koji su bili na stadionu videli su koliko smo šansi stvorili i šta smo u stanju da promašimo. Nažalost i da za to budemo kažnjeni u rekordnom roku. Kada bismo bar pola prilika koje kreiramo uspeli da realizujemo svaki duel bi odigrali bar nerešeno, ako ne i slavili – rezonuje mladi stručnjak.

Ukazuje Filipović na važnost prva tri osvojena boda, kao i na činjenicu što je nastavljen niz nepobedivosti kod kuće.

– Ovo nas vraća u život što je najbitnije. Sledi nam teška nedelja i dve utakmice u roku od četiri dana, međutim siguran sam da ćemo na krilima ovog trijumfa to lakše izgurati. Pred nama je gostovanje i do sada smo na strani dosta oscilirali, bili krajnje haotični. Nadam se da ćemo se koliko toliko stabilizovati i vratiti sa pozitivnim ishodom, što je za nas i remi. Takođe, veoma mi je drago što su iskusniji igrači pokazali da su prave vođe i da mlađi treba da se ugledaju na njih. Ćovin je nastavio golgetersku serjiu, dok je Vukić konačno posle duže vremena i mnogo propuštenih šansi uspeo da pogodi i donese nam zlata vredna tri boda – završava zadovoljni trener kluba iz Proleterske.

Prvotimci Srbobrana neće imati mnogo vremena za odmor, jer je već u sredu, 19. septembra od 16 časova na programu vanredno kolo Srpske lige Vojvodine kada će u Novim Banovcima odmeriti snage sa jakom i neugodnom ekipom Omladinca, trenutno petoplasiranim timom na tabeli, kojoj svakako pripada uloga favorita.