Gostovanja i dalje kobna za fudbalere Srbobrana

Bunker nije izdržao do kraja. Imali su momci Saše Filipovića bod u rukama do same završnice susreta u Novim Banovcima, odolevali napadima domaćina, međutim uporni igrači Omladinca istrajali su u nameri da u vanrednom, šestom kolu Srpske lige Vojvodine u sredu, 19. septembra ostvare trijumf u čemu su i uspeli pogotkom u 86. minutu utakmice – 2:1 (1:1).

Plavima sa Vašarišta ne ide na gostovanjima ove sezone, u tri odigrana dvoboja van svog stadiona imaju isto toliko poraza, što može da navede na zaključak da su Ćovin i drugovi potpuno druga ekipa kad nastupaju kod kuće gde su nepobedivi, a neka sasvim drugačija kada raspored takmičenja pokaže da mesto prvenstvenog okršaja nije stadion u Šumici.

Nažalost, sa takvom praksom se nastavilo i u megdanu sa Omladincem, ali bitno je naglasiti da je viđen određeni pomak u odnosu na duele u Subotici i Starim Banovcima. Domaćin je krenuo agresivno od starta, a Srbobranci nisu bili miljenici furije kada je loptu nakon udarca protivničkog fudbalera rukom zahvatio štoper Nikola Pronek što je bio razlog da arbitar iz Novog Sada dosudi penal za Omladinac.

Ležaić rutinski koristi priliku da dovede svoj tim u vođstvo koje nije bilo razlog da igrači kluba iz Starih Banovaca prekinu sa ofanzivom. Naprotiv, napadali su i dalje, tražili novi gol, ali sve što su dobili je izjednačenje.

Tekao je 14. minut igre u momentu kada je posle izvedenog kornera kapiten Ćovin šutirao sa ivice šesnaesterca, a udarna igla plavih Stefan Vukić sa pet metara menja smer lopte i matira golmana rivala za 1:1.

Takav scenario dodatno je uticao da Omladinac nastavi sa pritiskom, međutim šanse su bivale neiskorišćene, dok je Filipovićeva četa zapretila preko svog gorostasa, centarhalfa Sretena Popovića.

Slična priča viđena je i u nastavku, domaći su bili ti koji su se pitali za sve, Srbobranci su se branili i vrebali priliku iz kontre, a nakon nekoliko prokockanih obećavajućih situacija, Novobanovčanima se isplatila ultra ofanzivna igra u smiraj utakmice, tačnije u 86. minutu kada opasni Ležaić, koji je već bio precizan sa bele tačke, prima loptu i savladava Kronića sa oko 15 metara za ukupno treću pobedu Omladinca ove takmičarske godine.

OMLADINAC (NOVI BANOVCI) – SRBOBRAN 2:1 (1:1)

Strelci: Ležaić u 4. (penal) i 86. minutu (Omladinac) i Vukić u 14. minutu. Stadion u Novim Banovcima. Gledalaca: 200. Sudija: Nemanja Matić (Novi Sad). Žuti kartoni: Pronek, Slavuljica i Sušić (Srbobran).

FK Srbobran: Dejan Kronić, Mile Šarenac, Nikola Pronek, Sreten Popović, Vuk Španović (od 46. Ognjen Štefek), Nedo Slavuljica, Danilo Kovačević (od 55. Luka Bulatović), Danilo Pejović (od 62. Marko Živkucin), Darko Sušić, Aleksandar Ćovin, Stefan Vukić.

U subotu, 22. septembra u Srpskoj ligi Vojvodine na programu je već novo kolo koje donosi nekoliko zanimljivih dvoboja, a među njima će biti i sudar Srbobrana i novosadske ekipe Kabela, koja je kao i Vašarišćani, novajlija u trećem rangu, ali je zabeležila znatno bolji start što ukazuje da prvotimce kluba iz Proleterske ulice ne čeka nimalo lak zadatak.