Kirti sa klupe doneo preokret, Mladost-Radost pregazila Eđšeg

Promašaji, primljen gol, pa četiri hica u protivničku mrežu! Po tom receptu Mladost-Radost je u nedelju, 7. oktobra došla do šeste “recke“ u Međuopštinskoj ligi što je čini jedinom ekipom u šampionatu koja može da se pohvali maksimalnim učinkom, a milosti nisu imali ni prema gostima iz Malog Iđoša, iako je rival vodio posle pola sata igre, međutim probuđeni Mataruginovi momci su u nastavku skrojili rezultat po svojoj meri – 4:1 (0:1).

Prvotimci kluba sa Rajčura, profilisali su se kao najozbiljniji pretendent za napad na viši rang, čelo tabele je njihovo od početka prvenstva, ljubomorno ga čuvaju i ne prepuštaju nikom, a svi koji stanu pred belo-crvene posle 90 minuta odmeravanja snaga na travnatom tepihu kao po pravilu bivaju nadigrani i polažu oružje pred Vidakovićem i drugovima.

Po prvi put ove sezone izabranici Dragana Matarugina su se u utakmici sa Eđšegom susreli sa situacijom da gube, što ih ipak nije pokolebalo, već su imali spreman odgovor kojim su umeli da uzvrate i još dodatno začine pobednički recept, specijalitet nastao u kuhinji fudbalske družine koja iz kola u kolo srčanom igrom znojem natopi dres sa grbom srbobranskog šestoligaša.

Imala je Mladost-Radost od početka posed lopte, pritiskala poslednju liniju tima iz Malog Iđoša i stvorila četiri izledne šanse za sticanje prednosti, mada nažalost nije viđeno ništa više od promašaja i nepreciznih šuteva. Prvu pretnju po goste kreirao je centarfor Dejan Živkov u 8. minutu na pas saigrača Viktora Tota, ali iz situacije jedan na jedan sa protivničkim golmanom uspešniji je bio čuvar mreže.

Upravo je tek punoletni napadač, najmlađi prvotimac u Mataruginovom timu bio u centru pažnje i sredinom prvog poluvremena kada se sam izborio za poziciju u šesnaestercu Eđšega, činilo se da je njihov golman već savladan, Živkov trese mrežu, ali samo onu zaštitnu, iznad gola.

Usledio je pokušaj iskosa brzonogog Tota koji završava pored stative, a poslednju priliku pre promene rezultata ponovo je imao popularni Žile, a nakon njegovog udarca lopte glavom zatresa se prečka. Kako domaćini nisu umeli da realizuju svoje šanse, tako nešto uspeli su da učine momci u plavim dresovima.

Na isteku pola časa igre posle gužve u kaznenom prostoru, gostujući igrači najpre pogađaju prečku, zatim stativu, a treći put im se posrećio jer tada je Petar Omčikus, koji je golu menjao operisanog Dimića, konačno kapitulirao – 0:1.

Sa tim rezultatskim minusom Srbobranci su otišli na odmor, ali povratak je bio furiozan i ekspresan. Strateg Rajčuraca Matarugin na poluvremenu vuče potez koji je možda bio i presudan u odlučivanju pobednika. Na teren šalje prekaljenog Zoltana Kirtija, veterana povratnika koji odmah pokazuje koliko znači ekipi.

Nakon odličnog slobodnjaka na startu drugog dela čime je nagovestio opasnost po goste, Eđšeg preti iz kontre, a na drugoj strani seriju promašaja produžio je Živkov.

Gužva u šesnaestercu bila je uvertira za korner posle kog Kirti u 59. minutu pogađa sa pet metara za povratak u rezultatski egal. Samo 120 sekundi kasnije stiže blic krig u režiji istog igrača koji iz gotovo identične pozicije donosi vođstvo svom timu – 2:1.

Neposredno nakon toga Živkov trese okvir gola protivnika, i Rankić odlučuje da oproba sreću sa oko 20 metara, dok je treći gol pao u 68. minutu utakmice. Glavne role pripale su dvostrukom strelcu Kirtiju koji posle prodora sa leve strane upošljava Živkova, a ovaj prosleđuje loptu u mrežu za već tada siguran trijumf Mladosti-Radosti.

Inicijativa i dominacija belih preslikala se i na rezultat, dok je rezervista Veljko Radovanović posle samo četiri minuta od ulaska sa klupe overio rivala iz Malog Iđoša u smiraj meča i pogotkom dao doprinos još ubedljivijoj pobedi Rajčuraca.

MLADOST RADOST – EĐŠEG (MALI IĐOŠ) 4:1 (0:1)

Strelci za domaće: Zoltan Kirti u 59. i 61. minutu, Dejan Živkov u 68. i Veljko Radovanović u 83. minutu. Stadion na Rajčuru. Gledalaca: 60. Sudija: Stefan Mudrinski (Srbobran).

Mladost-Radost: Petar Omčikus, Bojan Živanović, Darko Konatar, Dejan Vidaković (k), Siniša Zeljić, Ervin Hodonicki, Ognjen Krstić (od 79. Veljko Radovanović), Đorđe Golupski (od 46. Zoltan Kirti), Viktor Tot (od 81. Darko Filipović), Nemanja Rankić, Dejan Živkov.

Klupa: Goran Ćika.

Trener Dragan Matarugin je po završetku susreta za “Radio Srbobran“ poručio da je svojim igračima na poluvremenu rekao da moraju biti strpljivi i da će se iz sigurne pas igre ukazati prilike koje moraju da realizuju.

– Ono što sam rekao se i ostvarilo, veoma mi je drago zbog toga, ali i zbog ovakvog rezultata. Na pauzi sam uveo Kirtija koji je čitave nedelje bio povređen, pa nismo znali koliko može, međutim morao sam da ga žrtvujem, a on je pokazao svoje iskustvo i znanje. Dao je dva gola i upisao asistenciju – ističe šef struke Mladosti-Radosti.

Njegov tim u nadolazećem kolu čeka iskušenje u vidu gostovanja u Zmajevu gde će u nedelju, 14. oktobra (15.00) podeliti megdan sa Obilićem, klubom sa dve pobede na isto toliko duela na svom terenu.