Srbobran podelio plen sa Zrenjanincima, mreže mirovale

Realizacija je i dalje najveća boljka za fudbalere Srbobrana. Uzalud je plavima sa Vašarišta što su u drugom poluvremenu utakmice devetog kola Srpske lige Vojvodine sa Radničkim bili bolji od rivala i imali ozbiljnije šanse za gol kada je izostala egzekucija, a ulogu tragičara mogao bi da ponese kapiten Ćovin koji nije materijalizovao dva zicera, pa su Zrenjaninci u subotu, 6. oktobra stadion u Šumici napustili sa bodom u džepu – 0:0.

Samo pet pogodaka na svom kontu u dosadašnjih devet prvenstvenih duela svrstavaju tim Saše Filipovića, uz beočinski Cement, na drugo mesto najneefikasnijih ekipa lige, odmah ispod “fenjeraša“ Radničkog iz Nove Pazove, neslavnog lidera po ovom osnovu sa svega tri postignuta gola.

Srbobranci po drugi put uzastopno nisu zatresli protivničku mrežu na domaćem terenu, ali ako je za utehu, ni golman Dejan Kronić nije savladan, što je bio slučaj i kolo ranije u Pančevu gde je minimalcem srušen Železničar.

A tako nešto je vrlo lako moglo da se dogodi već u 3. minutu susreta kada visoki štoper plavih Sreten Popović neoprezno pravi grešku na sredini terena, gosti to koriste i prave kontru koju kvari upravo nekadašnji fudbaler Teleoptika i na taj način se iskupljuje za prethodnu nesmotrenost.

Osim Ćovinovog dalekometnog šuta sa oko 20 metara i nekoliko sporadičnih polušansi ništa više iz uvodnog dela meča nije bilo vredno pomena. Filipovićevi izabranici su uglavnom probijali Zrenjanince po levom krilu, međutim tvrda utakmica nije donela konkretnije situacije pred golovima oba tima.

Nastavak je, pak, doneo buđenje domaćina i izrazitiju želju za pobedom, pa je oko 100 svedoka na tribinama zdanja u Šumici videlo opasnije i borbenije prvotimce kluba iz Proleterske.

Na startu drugog poluvremena udarac iskosa oprobao je vezista plavih Danilo Kovačević, a sporan momenat zbio se u 72. minutu kada je napadač Srbobranaca Stefan Vukić oboren u šesnaestercu, međutim protesti domaćih igrača kod glavnog sudije sa namerom da dobiju penal nisu urodili plodom.

Moralo se nastaviti dalje, put do mreže Radničkog i dalje se tražio, ispostaviće se bezuspešno. Ulazak rezerviste Danila Pejovića vidno je podigao i uneo živost u igru Vašarišćana, ali sve to se nije preslikalo i ono najvažnije – rezultat.

Golman ekipe sa Begeja bio je na visini zadatka u 75. minutu posle odlične šanse prekaljenog Ćovina, šutirao je i Luka Bulatović sa ivice kaznenog prostora, kao i centarhalf Popović koji se našao u šesnaestercu rivala, a vrhunac i kruna nadmoćnije partije mogla je da se dogodi na isteku regularnog dela meča, samo da je više puta pominjani Aleksandar Ćovin sa leve strane iz zicer situacije bio precizniji i umesto preko gola loptu poslao u okvir.

SRBOBRAN – RADNIČKI ZRENJANIN 0:0

Srbobran: Dejan Kronić, Mile Šarenac, Sreten Popović, Ognjen Štefek, Vuk Španović (od 64. Danilo Pejović), Nedo Slavuljica, Luka Bulatović (od 83. Miloš Stojaković), Danilo Kovačević (od 55. Nikola Pronek), Milutin Miletić, Aleksandar Ćovin, Stefan Vukić.

Klupa: Luka Dragišić, Dejan Zorić, Darko Sušić.

Strateg plavih sa Vašarišta Saša Filipović ukazao je na problem sa realizacijom koja ih je još jednom koštala bodova.

– Ipak, rekao bih da smo nadigrali snažnog protivnika i stabilan tim, pored kulskog Hajduka jedinog neporaženog u prvenstvu. Mislim da smo zaslužili da slavimo, naročito kada govorimo o igri u drugom poluvremenu. Zrenjaninci su se povukli i vrebali šansu iz kontre, mi smo imali pas, a ulaskom Pejovića dobili smo na mirnoći, što je izostalo u uvodnih 45 minuta. Sigurno je su moji momci već umorni, noge su teške i to se vidi po njima, pitanje je kako će to biti u narednom periodu – konstatuje naš sagovornik.

Za samo nedelju dana Srbobranci će odigrati tri utakmice, od čega dve kod kuće, po rečima trenera Filipovića, sledi im paklen ritam, a problem predstavlja ograničen igrački kadar od 16, 17 fudbalera.

– Osvrnuo bih se i na trijumf u Pančevu što je iznenađenje samo za one koji nisu gledali taj duel. Bili smo veoma dobri, pametni i borbeni, Železničar nije napravio nijednu pravu šansu i ne bi bilo nerealno da smo ih dobili sa dva, tri gola razlike. Rekao bih da nas protivnici potcenjuju i da su nas otpisali pre vremena, a svi dobro znamo da je ranjeni lav uvek najopasniji – u optimističnom tonu zaključuje mladi stručnjak na klupi Srbobrana Saša Filipović.

Njegova ekipa, inače još uvek na 13. mestu srpskoligaške lestvice, dve pozicije iznad opasne zone, u Banatu je prekinula crni niz poraza na gostovanjima, dok im u desetom kolu prvenstva sledi još jedno putovanje u ovaj deo Vojvodine, tačnije Vršac kada će se u subotu, 13. oktobra (15.00) suprotstaviti istoimenom klubu sa prefiksom OFK čiji su igrači prethodnog vikenda pobedom stavili tačku na tri vezana izgubljena meča.