Mladost do boda u nadoknadi, Napredak pregazio Preporod

Turinci su u poslednjim trenucima produžili seriju nepobedivosti na svom terenu. Iako je sve išlo ka tome da će fudbaleri Mladosti po drugi put u sezoni ostati bez bodova pred domaćim navijačima (kao protiv Tise krajem avgusta), najbolji pojedinac utakmice 10. kola Vojvođanske lige Sever sa Tekstilcem odigrane u nedelju, 21. oktobra Lovrić nije dozvolio takav scenario – 1:1 (0:0).

Sa još relativno svežim utiscima izazvanih teškim porazom u Vrbasu kada je doživljen pravi debakl (5:0), igrači kluba iz Turije ušli su u meč sa Odžačanima rešeni da protiv ekipe iz gornjeg dela tabele poprave utisak.

Ipak, megdan sa Tekstilcem nije bio ispunjen prilikama za postizanje gola, ali su do pogotka i prednosti uspeli da stignu gosti iz kontranapada u 75. minutu, a egzekutor je bio Radojičić. Domaćin nije želeo tek tako da se preda, pa je izjednačenje usledilo u nadoknadi vremena čime je Mladost izborila bod.

Mladost Turija: Ađanski, Stefanov (od 75. Mudrinski), Lovrić, Adamović, Jelić, Ciganović, Kozomora, Banović, Komlenić (od 70. Gašić), Srdanov, Berić.

Međutim, ni taj bod nije bio dovoljan da Turinci bar zadrže deseto mesto, već su se čak i spustili za dve pozicije niže. U sledećoj rundi Mladost se sastaje sa imenjakom u Bačkom Petrovcu, a sudeći bar po rezultatima i činjenici da je rival pri dnu prvenstvene lestvice, klub iz Turije se u susretu koji je na programu u nedelju, 28. oktobra (15.00) može nadati bodovima.

Tabela Vojvođanske lige Sever:

Napredak je na upečatljiv način stavio tačku na niz od četiri utakmice bez trijumfa. Nadaljčani su se u subotu, 20. oktobra razgoropadili nošeni gromoglasnom podrškom sa tribina svog stadiona na kom su u desetom kolu PFL Subotica počistili oslabljeni Preporod iz Novog Žednika – 5:2 (4:1).

Domaći su krenuli žestoko od prvog sudijskog zvižduka, a rezultat ofanzivnog opredeljenja stigao je već u 6. minutu susreta kada Srđan Radojević pogađa metu za minimalnu prednost Napretka. Na dupliranje rezultata se nije dugo čekalo, jer je centarfor Radovan Jovanović blic-krigom sa dva gola u roku od tri minuta (17. i 20.) krunisao brzopotezne akcije Nadaljčana, dok je još jedan udarac Preporodu naneo Srđan Golub na isteku prvih pola sata igre koji tako već tada rešava sve dileme oko konačnog ishoda.

Gostujuća ekipa pet minuta pre odlaska na odmor preko Jarića postiže počasni pogodak sa bele tačke, a u nastavku su uprkos nešto slabijem tempu viđene još dve promene rezultata. U listu strelaca se upisuje najmlađi akter na terenu Siniša Laušev (58. minut), a kraj goleade u Nadalju označio je igrač tima iz Novog Žednika Petričević u 77. minutu.

Ovakav ishod Napretku je doneo skok na tabeli za čak tri mesta, te su trenutno desetoplasirani. Pred Nadaljčanima je gostovanje Vinogradaru u Hajdukovu gde će u nedelju, 28. oktobra (13.30) pokušati da prekinu pobedničku seriju domaćina.