Mladost-Radost krunisala sjajnu polusezonu uz zvanje jesenjeg prvaka

Srbobranci su potvrdili dominaciju u Međopštinskoj ligi! Liderska pozicija uoči zimske prvenstvene pauze bila je već osigurana, što nikako nije umanjilo motiv ekipi Dragana Matarugina da u meču 9. kola na zatvaranju polusezone u nedelju, 28. oktobra pred svojim navijačima nadigra najbližeg pratioca na vrhu Budućnost iz Savinog Sela i mirne duše sa pet bodova viška u odnosu na sada drugoplasirane Tomislavce ode na zaslužen odmor – 3:0 (0:0).

Odmeravanje snaga dve prvoplasirane ekipe opravdalo je epitet derbija bez obzira na konačan rezultat. U tvrdoj utakmici punoj naboja tražio se put do protivničke mreže, a znatno opasniji u toj misiji tokom prvog poluvremena bili su gosti koji su u više navrata pretili iskusnom golmanu Rajčuraca Zdravku Dimiću.

Najpre je jedan igrač Budućnosti posle centaršuta bio kratak kada je pokušao glavom, usledio je slobodan udarac koji popularni Dida brani kramponom, a nešto kasnije jedinica Mladosti-Radosti istakla se i sjajnom intervencijom nakon šuta rivala iz voleja sa tačke penala.

Ipak, to ne znači da je Mataruginova četa bila u podređenom položaju, ali sve dok Rankić nije okušao sreću dalekometnim udarcem po zemlji čime je uspeo da izbori korner, nije viđena konkretnija situacija pred gostujućim golom.

Pomenute šanse ekipe iz Savinog Sela nisu bile sve od gostiju. Na isteku pola sata igre Dimić je još jednom na delu dokazao kvalitet u momentu kad istrčava pred napadača Budućnosti, pa ponovo spasava svoj tim i čuva početni rezultat  koji je možda mogao i da bude promenjen u 38. minutu. Mladi centarfor Srbobranaca Dejan Živkov pada u šesnaestercu posle kontakta sa protivničkim fudbalerom, međutim pištaljka sudije Jerotijevića ostala je nema što je izazvalo burne proteste domaćina.

U preostalom delu susreta priliku da donese prednost belo-crvenima propušta Đorđe Golupski koji loptu glavom šalje pokraj gola Budućnosti.

A u drugom poluvremenu potpuno drugačija slika na terenu. Mladost-Radost sa dva gola u roku od četiri minuta (51-55.) praktično presuđuje indisponiranom rivalu koga je evrogolom u rašlje načeo kapiten Vidaković, dok je ubrzo zatim Đorđe Golupski posle pasa u sredinu dobio povratnu loptu između dva igrača, spretno je ukrotio i unutrašnjom milimetarski precizno pogodio bliži ugao.

Mogao je i Rankić da upiše svoje ime u listu strelaca, međutim iz čiste situacije trese samo stativu, a promašio je i iz slobodnog udarca kada je gađao tik iznad prečke.

Svoje šanse prokockali su i, na ovom meču rezervista, Viktor Tot, kao i Hodonicki i Radovanović, ali zato je levom beku Siniši Zeljiću pošlo za nogom da posle prodora u 74. minutu iskosa rutinski plasira loptu iza leđa čuvara mreže Budućnosti i dokrajči tim iz Savinog Sela.

MLADOST RADOST – BUDUĆNOST (SAVINO SELO) 3:0 (0:0)

Strelci: Dejan Vidaković u 51, Đorđe Golupski u 55. i Siniša Zeljić u 74. minutu. Stadion na Rajčuru. Gledalaca: 100. Sudija: Mladen Jerotijević (Vrbas).

Mladost-Radost: Zdravko Dimić, Bojan Živanović, Darko Konatar, Dejan Vidaković (k), Siniša Zeljić, Ervin Hodonicki, Ognjen Krstić (od 73. Darko Filipović), Đorđe Golupski (od 58. Viktor Tot), Zoltan Kirti, Nemanja Rankić, Dejan Živkov (od 77. Veljko Radovanović).

Šef Dragan Matargin nije krio zadovoljstvo konačnim ishodom i partijom svojih momaka, naročito u drugom delu igre.

– Ova utakmica je bila najznačajnija za nas u dosadašnjem toku prvenstva. Nije bilo lako, protivnik je pretio, bilo je tenzija, naboja, ulog je bio veliki, međutim dali smo dva gola na start nastavka i posle je bilo rutina. Prvi smo na polusezoni, sledi nam pauza, nadam se da ćemo se konsolidovati, dovesti jedno ili dva kvalitetna pojačanja i uspeti u nameri da ostanemo na čelu i na kraju takmičenja. Upisali smo samo jedan poraz, mada kada smo pravili planove nismo ni očekivali da imamo svih devet pobeda, svako negde kiksne. Važno je da pred pauzu imamo zalihu od pet bodova – zaključuje strateg Rajčuraca posle poslednje utakmice njegove ekipe u ovoj kalendarskoj godini.

Nastavak takmičarske godine u Međuopštinskoj ligi planiran je za početak aprila, a Mladost-Radost će u prvom prolećnom kolu dočekati Pobedu.