Vukić dvostruki strelac, Dinamo pao na Vašarištu

Pančevci su ove sezone nemoćni protiv fudbalera Srbobrana. Pre samo nešto više od mesec dana četa trenera Saše Filipovića pokupila je sva tri boda sa terena tamošnjeg Železničara, a na red je u subotu, 3. novembra došao njihov mnogo poznatiji gradski rival Dinamo 1945 koji je u 14. kolu Srpske lige Vojvodine na stadionu u Šumici morao da “položi oružje“ pred plavima sa Vašarišta čiji su junaci po ko zna koji put bili Aleksandar Ćovin i Stefan Vukić – 2:0 (0:0).

Podižu se posle početnih muka Srbobranci iz meča u meč što demonstriraju svakog vikenda što se preslikava i na njihov status na tabeli koja jasno prikazuje da je klub iz Proleterske sve dalje od opasne zone.

Mogli su domaći da obezbede sebi prednost već u ranoj fazi utakmice, ali najistureniji igrač plavih Vukić je u petom minutu sa distance šutirao samo kraj gola, dok je nešto kasnije njegov udarac iz blizine ukrotio protivnički čuvar mreže. Sreću je oprobao i kapiten Ćovin, mada nisu ni Dinamovi fudbaleri bili bezopasni, međutim štoper Nikola Pronek našao se na pravom mestu i poslao loptu u korner.

Danilo Kovačević

Ni treća šansa nije bila srećna za napadača Srbobrana Vukića koji šutem iz prve ne uspeva da pogotkom kruniše kontru svog tima u 20. minutu susreta, a mladi ofanzivac Miloš Stojaković takođe nije uspeo da pomogne na tom planu kada je posle njegovog udarca izboren korner.

Stefan Vukić

Gosti iz Pančeva imali su češće loptu u nogama, međutim osim nekoliko poluprilika nisu ozbiljnije ugrozili golmana plavih Kronića, dok su greške u završnom pasu na polovini rivala bile razlog zbog čega Srbobranci nisu stvorili još više situacija iz kojih bi mogli da trasiraju put ka vođstvu.

Milutin Miletić

Nastavak uzbudljivog dvoboja doneo je presing Dinama, a glavnu ulogu u tim trenucima imala je pouzdana jedinica domaćina Dejan Kronić koji je briljirao među stativama i spasavao ekipu od scenarija po kom bi morala da juri rezultat.

Dejan Kronić

Prekaljeni Kuljanin svojim sjajnim intervencijama ulivao je samopouzdanje saigračima i svaki ispit pred koji su ga stavili gostujući fudbaleri položio je sa najvišom ocenom. Pančevci su pokušavali sa distance, lobom, iz šesnaesterca, glavom, ali mreža je zahvaljujući Kroniću za njih bila kao začarana.

Luka Bulatović

U 64. minutu usledila je do tada verovatno i najbolja šansa za Srbobran, međutim snažan prizemni udarac Luke Bulatovića završava tik kraj stative, a da se ovaj momenat više ne pominje mnogo zaslužan je Stefan Vukić. Ćovin sa levog krila u 75. minutu pronalazi stamenog špica kog upošljava, a ovaj sa nekoliko metara šalje loptu iza leđa golmana Dinama za neizmernu radost plavih – 1:0.

Pogodak nije bio znak da se plavi povuku, naprotiv, kidisali su i tražili još jedan gol u mreži. U jeku tog naleta igrač tima iz Pančeva udara laktom u lice desnog beka Srbobranaca Mileta Šarenca što je izazvalo burne proteste u redovima domaćina i zahteve arbitru za direktan crveni karton, ali ta želja ipak nije uslišena.

Ubrzo nakon toga pitanje pobednika bilo je rešeno. Razigrani Ćovin upućuje centaršut u kazneni prostor do centarhalfa Sretena Popovića koji glavom spušta loptu ka dobro pozicioniranom Vukiću, pa je robusnom Nišliji preostalo da matira nemoćnog protivničkog čuvara mreže i overi veliki trijumf Filipovićeve plave ekspedicije.

SRBOBRAN – DINAMO 1945 (PANČEVO) 2:0 (0:0)

Strelci: Aleksandar Ćovin u 75. i Stefan Vukić u 85. minutu. Stadion u Šumici. Gledalaca: 100.

Srbobran: Dejan Kronić, Mile Šarenac, Nikola Pronek, Sreten Popović, Ognjen Štefek, Milutin Miletić, Luka Bulatović, Danilo Kovačević (od 59. Darko Sušić), Aleksandar Ćovin, Miloš Stojaković (od 89. Dejan Zorić), Stefan Vukić.

Klupa: Luka Dragišić, Vuk Španović, Aleksa Dukić.

Vašarišćani su zadržali 11. poziciju u ligaškom poretku, sada uz pet bodova više nego što ima prvi tim ispod crte, a zadovoljni šef struke Saša Filipović je u izjavi posle meča čestitao svojim momcima na izuzetnoj borbenosti, pristupu i ulasku u kontinuitet dobrih igara i rezultata.

– Prvo poluvreme podjednako dobro kao i drugo što nije bio slučaj u poslednje tri utakmice. Kada sam letos preuzimao ekipu složili smo se da će trebati vremena kako došli do neke igre i rezultata. Ipak je u pitanju nov trećeligaš sa gotovo kompletno izmenjenim timom i bilo je nerealno očekivati da odmah u prvenstvu opravdamo partije iz pripremnog perioda. Mislim da smo zasluženo slavili, Ćovin je bio na visini zadatka, Vukić je potvrdio da je sa razlogom ovde mada su njegovi dometi mnogo viši, a Kronić nam svojim iskustvom, zalaganjem i odbranama mnogo znači, jedan od najbitnijih šrafova ekipe. Ali ne želim da izdvajam nikog, svi su bili odlični i zaslužni su za ovakav ishod – sumira kormilar Srbobrana i dodaje da bi voleo da vidi više navijača na tribinama.

Aleksandar Ćovin

Prema njegovim rečima, igrači su imali još jedan dodatan motiv u duelu sa Dinamom.

– Igrali smo za našeg druga Nedu Slavuljicu koji je u Čelarevu doživeo tešku povredu i na kog nećemo moći da računamo do kraja polusezone. Predstoje nam tri teške utakmice, međutim u naredne dve protiv Radničkog iz Nove Pazove i Sremske Mitrovice očekujem da budemo na visokom nivou, dok na kraju jeseni idemo u Prigrevicu. Ono što je sigurno, idemo da uzmemo što više bodova do završetka prvog dela prvenstva – samouveren je strateg Saša Filipović.

Dakle, novi prvenstveni okršaj plavi sa Vašarišta imaće na terenu “fenjeraša“ u Novoj Pazovi, a na programu će biti u subotu, 10. novembra sa početkom u 13 časova.