Borbeni rukometaši slomili Hajduk, sledi meč za vrh

Rukometaši će u direktnom duelu sa ŽSK-om iz Žablja odlučiti ko će biti jesenji šampion. Za tu mogućnost Srbobranci su se izborili nakon dramatičnog duela sa Hajdukom u okviru šestog kola Treće lige Sever – grupa Zapad u kojem su u subotu, 3. novembra pred domaćim navijačima prikazali kakav kvalitet i karakter ih krasi, a žestoka i srčana borba krunisana je izuzetno važnom pobedom – 31:27 (16:15).

Ipak, početak susreta pripao je ekipi iz Čuruga, dok je u redovima domaćina bila primetna nervoza. Ali brzo se Milojičićeva četa vraća u igru i hvata priključak, a rezultatska klackalica bila je na delu gotovo čitavim tokom prvog poluvremena. Završna tri minuta pred odlazak na odmor protekla su u znaku Vraneša i društva koji prave seriju 3-0 i iz minusa u smiraj uvodnog dela igre beže na 16:14.

Nastavak je doneo odlučnije i agresivnije izdanje Srbobranaca pa tako uspevaju da slome otpor rukometaša Hajduka, ispostavilo se, samo privremeno. Vodili su domaći sredinom drugog poluvremena i sa četiri razlike, međutim to nije bio znak za predaju Čuružana.

Dolaze gosti na svega gol zaostatka i kada je bilo najpotrebnije kvalitet izabranika šefa Vuka Milojičića isplivava na površinu, njegovi puleni nisu želeli da pokleknu na svom terenu i u završnici furioznom igrom u napadu i čvrstom odbranom stavljaju protivniku do znanja da dva boda ostaju u Srbobranu.

Srbobran: Aleksandar Gazdik, Aleksandar Arizanov, Miloš Šijačić 2, Aleksa Ađanski, Dušan Furtula 5, Stefan Tojzan 2, Bojan Kurdulija 3, Jovan Simin 4, Aleksandar Pivnički (14 odbrana), Viktor Varga, Petar Rankov, Aleksa Španović 2, Kosta Zorić, Miloš Vraneš 13, Slobodan Živanović, Aron Tojzan.

Strateg domaćina nije krio zadovoljstvo, ali je istakao i da put do pobede nije bio nimalo lak.

-Veoma težak meč za nas, viđena je borba sa puno varnica i pravi rukomet sa mnogo muških duela pred lepo popunjenim tribinama uz veliku podršku navijača. Ovaj trijumf je od izuzetnog značaja, čestitao bih mojim momcima na borbenosti i zalaganju, još jednom su pokazali kako se brane boje svog kluba. Svaka im čast – naglasio je Vuk Milojičić.

U nedelju, 11. novembra (17.30) rukometaše Srbobrana očekuje odmeravanje snaga liderom prvenstva ŽSK-om iz Žablja na gostujućem parketu i upravo će ovaj megdan dati odgovor na pitanje ko će prezimeti na tronu i sa prvog mesta sačekati nastavak takmičarske godine.