OKK Srbobran poklekao u Subotici, slabo poluvreme uzelo danak

Očajan početak utakmice kasnije nije mogao biti izbrisan. Izuzetno mlada, ali utrenirana i školovana ekipa OKK Spartaka nije dozvolila da se Srbobranci raduju pobedi u susretu 6. kola grupe B Druge regionalne lige Sever na njihovom terenu u Subotici odigranog u četvrtak, 15.novembra, pa su Andrićevi momci upisali treći poraz u sezoni, od kojih je svaki bio na gostovanju – 83:67 (27:12, 22:15, 15:19, 19:21).

Zeleno-beli, bez prvog centra i nosica igre Miloš Stojinovića koji je zbog teške povrede ligamenata kolena otpisan do kraja prvenstva, slabo su ušli u meč što domaćin nije propustio da iskoristi i kazni odlaskom na veliku razliku već na kraju prve deonice. Promena stanja na terenu nije se desila ni u drugih deset minuta te su izabranici stratega Jovice Andrića u svlačionice otišli sa zaostatkom od 22 poena (49:27).

Inače, desetočlani sastav OKK Srbobrana činio je i tek oporavljeni plej Nikola Krga kome je okršaj na severu Bačke bio prvi u ovoj takmičarskoj godini zbog čega će mu biti potrebno vremena kako bi dostigao nivo sa kog bi mogao da opravda očekivanja šefa i saigrača, odnosno da u skladu sa pozicijom na kojoj igra bude vođa tima.

Otežavajuća okolnost po goste bilo je i to što je Nikola Babić koji u proseku postiže 20 poena po utakmici nastupao bolestan, dok ni najiskusniji Dejan Andrić nije mogao dovoljno dobro da isprati brzinu i pokretnost rivala, pa je i imao mnogo manju minutažu nego do sada.

Uprkos svemu, Srbobranci su u drugom poluvremenu uspevali da se primaknu Spartaku na minus osam, a u smiraj susreta nisu iskoristili napad za silazak na pet poena manjka. Ipak, domaćin je pokazao snagu, agresivnost i utreniranost na šta Andrićeva četa u prvom poluvremenu nije umela da pronađe adekvatan odgovor.

OKK Srbobran: Nikola Babić 6, Nikola Krga 6, Radovan Babić 6, Aleksandar Srdanov 17 (pet trojki), Dušan Puhar 8, Mirko Paroški 5, Nemanja Trninić 4, Dejan Andrić 4, Uroš Radovanović 4, Stevan Vujić 8.

Zavesa na prvi deo šampionata za zeleno-bele pašće u subotu, 17. novembra (19.00) megdanom sa drugoplasiranom ekipom Petrovgrada iz Zrenjanina na domaćem parketu, a drugi krug prvenstva nastavlja se već nedelju dana kasnije i trajaće do sredine decembra.