Bledi Srbobran, Sremci pokupili plen

Nokaut plavih na Vašarištu. Ništa dobro domaćinima nije doneo poslednji prvenstveni duel u jesenjem delu sezone Srpske lige Vojvodine na svom terenu. U jednoj od najlošijih partija do sada, fudbaleri Srbobrana nisu mogli da očekuju drugačiji ishod sem poraza, dok je Radnički iz Sremske Mitrovice iskoristio svoje šanse i u subotu, 17. novembra odneo sva tri boda iz Šumice – 0:2 (0:1).

Već je prečka gostiju nakon pokušaja glavom u uvodnom delu meča dala naznake scenarija po kom će se odvijati ova utakmica. Mitrovčani su bili agilniji, energičniji i opasniji na polovini protivnika, a gotovo svaki pokušaj organizovanja napada Filipovićeve ekipe završavao bi se greškama usled kojih je ozbiljnije ugrožavanje gola Radničkog bila nemoguća misija.

Jedina dve zapažene prilike Srbobrana u tom periodu igre bile su one kada je centarfor Vukić iz skokova probao da ispuni svoj zadatak i smesti loptu iza leđa gostujućeg čuvara mreže.

Momenat koji je doneo prednost Sremcima desio se u 22. minutu, prezican centaršut iz kornera krunisan je pogotkom visokog napadača rivala, Kronić je bio nemoćan.

Ipak, uz dobru intervenciju posle udarca iz okreta igrača Radničkog nešto kasnije, upravo je veteran između stativa plavih sa Vašarišta u drugom poluvremenu bio taj koji je sjajnim odbranama držao svoj tim u igri.

Tih 45 minuta teklo je u znaku Mitrovčana, iako je rezultat pokazivao da je gol više potreban četi trenera Saše Filipovića. Borbeniji gosti pokazivali su veću želju za pobedom, šanse su se nizale iz slobodnih udaraca, centaršuteva, prekida, pokušaja sa distance…sve je otišlo u nepovrat, ali šta tek reći za priliku koju je prokockao rezervista plavih Darko Sušić 20 minuta pre kraja utakmice. Džoker Srbobrana dobio je loptu pred golom Radničkog i šutira gotovo neometan, ali ona je samo fijuknula tik pored stative.

Raspoložena ekipa iz Sremske Mitrovice uporno je tražila dupliranje prednosti, a ono je već bilo viđeno u smiraj meča kada jedan fudbaler crveno-belih zaobilazi već savladanog golmana Kronića, međutim iz čiste pozicije umesto prazne mreže pogađa samo njen spoljni deo.

Iskazanu želju za drugim golom ispunili su ipak iz kontranapada u nadoknadi vremena – 2:0.

Srbobran: Dejan Kronić, Mile Šarenac, Nikola Pronek, Sreten Popović, Ognjen Štefek, Luka Bulatović, Milutin Miletić, Aleksandar Ćovin, Danilo Kovačević (od 46. Darko Sušić), Miloš Stojaković (od 61. Dejan Zorić), Stefan Vukić.

Bez komentara – Saša Filipović

Klub iz Proleterske se posle drugog vezanog poraza polako spušta na tabeli i trenutno zauzima poziciju broj 13, što je dve iznad zone ispadanja. Tačka na prvi deo takmičarske godine biće stavljena verovatno do sada najtežim gostovanjem, jer Ćovin i društvo u subotu, 24. novembra (13.00) idu u Prigrevicu na megdan trećeplasiranom Bratstvu.