Akademik porazom spustio zavesu na polusezonu

Zavesa na polusezonu u Drugoj ligi Srbije je spuštena, a Akademik ju je okončao na način na koji je uglavnom i protekla – porazom. Aleksinac ipak nije postao mesto prve radosti u gostima čete Jovice Andrića, pa je domaći Napredak slavio rezultatom 91:74 (31:15, 20:24, 21:21, 19:14) u meču 13. kola odigranom u petak, 22. decembra 2017. godine.

Na krilima pobede protiv zrenjaninskog Proletera u prethodnom kolu stigli su košarškaši iz Srbobrana na još jedno gostovanje. Ali isto tako, oslabljeni neigranjem dva krilna centra, važne poluge tima koji se razigrao u poslednjim utakmicama Nemanje Nićina i Ariana Asanovića. Međutim, i pored toga Akademik je mogao da trijumfuje.

Dobar start Andrićevih izabranika u prvim minutima okršaja sa Aleksinčanima i vođstvo od 12:9 brzo je zaboravljeno. Domaći prave seriju od 13-0, a do kraja prve četvrtine Srbobranci ubacuju još samo tri poena.

Najefiksaniji – Dragan Marić

Pred njih je tako već posle početnih deset minuta postavljen zadatak da jure minus 16. Igrači Napretka nastavljaju u istom tempu, dižu se i na 22 razlike (41:19), ali gosti u plavim dresovima boljom partijom u nastavku, do poluvremena uspevaju da smanje prednost na podnošljivih 12 poena (51:39).

Drugi deo obeležilo je rezultatsko primicanje Akademika na distancu sa koje se učinilo da je pobeda moguća (66:58), bili su i samo na šest koševa zaostatka, međutim dva promašena zicera u tim trenucima učinila su da sve krene nizbrdo i da se domaći Napredak odlepi na teško dostižnu razliku.

U redovima Srbobranaca najviše su se istakli kapiten Dragan Marić sa 23 poena i iskusni Nenad Tomašević sa 14, dok su klub iz Aleksinca do trijumfa vodili Bogavac koji je ubacio 25 koševa, Jančić sa 22 i Zornić koji je poentirao 18 puta.

Optimista – Jovica Andrić

Strateg žutih smatra da su domaći, koji se nalaze u gornjem delu tabele, zasluženo upisali dva boda, a da njegovi puleni još nisu svesni svojih kvaliteta i toga da mogu da igraju sa svim ekipa u prvenstvu.

– Prvi deo sezone je završen i mogu reći da nismo zadovoljni stanjem na lestvici. Nadali smo se da ćemo imati pet ili šest pobeda, međutim ostvarili smo samo tri. Od deset poraza, četiri su bila na jednu loptu. Ipak, još nije kraj, igraće se još 13 kola, a nama treba još sedam, osam slavlja da bi opstali i mislim da postoji šansa za to – optimista je Andrić.

Kako kaže, imaju iskustvo više za sve do sada odigrane mečeve, a u prvom kolu drugog dela sezone (20. januara) putuju u goste Smederevu.

– Tu nam se pruža lepa prilika da upišemo trijumf jer su oni na samom dnu sa svim porazima, pa nam nedelju dana kasnije dolazi Novi Pazar koji cilja plasman u Prvu ligu – podvlači Jovica Andrić i dodaje da se zahvaljuje navijačima koji su ih verno bodrili u svim duelima kod kuće, kao i na ponekim gostovanjima i da će pokušati da im se za to oduže u nastavku takmičenja.

Akademik: Babić, Turanjanin 7 (5-2 za dva), Arnaut 2 (6sk), Tomašević 14 (5-3 sl.bacanja, 6-4 za dva, 5-1 za tri, 3sk, 2as), Samardžić 11 (4-4 za dva, 6sk), Tutorov, Živanović 12 (6-3 za dva, 3-2 za tri, 3sk, 2as), Topalović, Torović 5, Marić 23 (5-3 sl.bacanja, 14-10 za dva, 8sk).

Akademik bi i u slučaju da Konstantin iz Niša bude poražen na gostovanju Kliku u Arilju polusezonu mogao da završi na 12. poziciji. Podsetimo, za opstanak je potrebno završiti šampionat bar na desetom mestu tabele.