Mudrinski teroriše golmane i penje se na listi strelaca (video)

Ognjen Mudrinski je noćna mora za protivničke golmane. Robusni centarfor Čukaričkog nalazi se u vrhunskoj formi, u poslednjih osam prvenstvenih utakmica sedam puta je pogađao metu, pa je tako, računajući gol kojim je krajem septembra svoje ime prvi put upisao u listu strelaca Superlige Srbije ove takmičarske godine, već sada nadmašio svoj učinak iz prošle sezone kada je, doduše uz višemesečnu pauzu izazvanu teškom povredom, završio takmičenje sa skorom od sedam pogodaka.

Poznati Srbobranac ubedljivo je najefikasniji igrač tima, dok se na golgeterskoj lestvici domaćeg šampionata nalazi na deobi trećeg mesta zajedno sa Rikardom Gomešom iz Partizana i napadačem Crvene zvezde El Fardu Benom. Uz to, stigao je da upiše i tri asistencije.

Dan oslobođenja svoje opštine, 19. oktobar Mudrinski je proslavio golom za pobedu nad Vojvodinom, klubom u kojem je ponikao, ali gde nije dobio pravu šansu. Možda je to predstavljao i motiv više za Vošino dete koje je ušlo sa klupe u poslednjih pola sata susreta. Kada je meč već duboko zašao u nadoknadu popularni Prica dobija loptu na ivici kaznenog prostora odakle gađa milimetarski precizno za neizmernu radost svih u redovima Čukaričkog i tri velika boda.

Pogodak protiv Vojvodine:

Dva kola potom, 31. oktobra na stadion na Banovom brdu stigao je Partizan i ponovo je fudbaler iz Srbobrana bio taj koji se našao u glavnoj ulozi. Vodili su crno-beli još od rane faze utakmice i onda šef struke domaćina Simo Krunić u 60. minutu povlači dobitni potez kada na teren šalje Mudrinskog koji mu uzvraća na najbolji način – pogotkom za 1:1. Centaršut Stevanovića u 82. minutu spremno je dočekao u srcu šesnaesterca i desnicom spretno poslao iza leđa Vladimira Stojkovića.

A ni goleada u Lučanima (3:4) tri dana kasnije nije mogla da protekne bez Ognjenovog više nego zapaženog učinka. Bedem domaće Mladosti probio je već u 9. minutu nakon što je dobijenu loptu glavom prosledio u bliži ugao, zatim je proigrao Ovusua za dupliranje vođstva, dok je odličnu partiju krunisao u završnici sa još jednim golom glavom (75.) i novom asistencijom.

Prvi i drugi gol protiv Mladosti iz Lučana:

Mudrinski nije stajao ni u narednoj prvenstvenoj rundi. Gostovanje ekipi Zemuna 10. novembra okončano je sigurnom pobedom od 3:0, a 27-godišnji Srbobranac koji je proveo čitavu utakmicu u igri doprineo je trijumfu rutinskim pogotkom u 74. minutu kada je neometan sa oko 12 metara poslao loptu na željeno mesto.

Ovako je Mudrinski pogodio mrežu Zemuna:

Rad i Mačva iz Šapca nisu mu se posrećili na tom planu, ali je zato kratak post nadomestio 5. decembra protiv Bačke na domaćem terenu. Krajnji rezultat identičan kao i u dvoboju sa Zemuncima, samo što je lični učinak bivšeg fudbalera Crvene zvezde bio uspešniji. Dva hica od kojih je prvi bio posle popravnog (27. minut), a naredni posebno lep (53. minut), za lagano overavanje “trojke“.

Pogoci Srbobranca nad superligašem iz Bačke Palanke:

Stameni špic u nedelju, 9. decembra (17.00) sa Čukaričkim stiže na stadion “Karađorđe“ gde će odmeriti snage sa novosadskim Proleterom. Nema sumnje da će glavni adut Sime Krunića u napadu silno želeti da u smiraj domaćeg šampionata u 2018. godini dodatno poboljša golgeterski konto, naročito što će priliku da ga uživo gledaju imati i njegovi sugrađani koji će moći da iskoriste blizinu Novog Sada u kom je na programu ovaj okršaj 20. kola.